X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Największy i najdroższy. Różowy diament Pink Legacy sprzedany za 50 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 11:15
Za 50 mln dolarów sprzedany został w Genewie na aukcji pod szyldem Christie's różowy diament Pink Legacy, którego masa wynosi 18,96 karata. - To największy i najdroższy diament w tym kolorze na świecie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Paweł Jaworski, ekspert firmy Michelson Diamonds.
Różowy diament Pink Legacy
Różowy diament Pink LegacyFoto: PAP/EPA/MARTIAL TREZZINI

Diament nabyła firma Harry Winston. Jak powiedział Francois Curiel, szef aukcji Christie’s w Europie "2,6 mln dolarów za karat to światowy rekord ceny za jeden karat w przypadku diamentu różowego. To Leonardo da Vinci wsród diamentów".

- To rzeczywiście najdroższy różowy diament na świecie. Cena osiągnięta w licytacji, tylko potwierdziła szacunki ekspertów, którzy jeszcze przed aukcją mówili że będzie to między 30 a 50 mln dolarów - powiedział Paweł Jaworski.

youtube.com

Najrzadszy spośród rzadkich

Diament Pink Legnacy został znaleziony w kopalni południowoafrykańskiej około sto lat temu przez firmę wydobywczą De Beers, należącą do słynnej rodziny Oppenheimerów. Eksperci podkreślają, że znalezienie kamienia w tym kolorze o masie przekraczającej 10 karatów jest niezwykle rzadkie, stąd tak wysoka cena tego diamentu.

- W tej chwili szacuje się, że naturalne diamenty kolorowe to ok. 1 proc wydobycia diamentów jubilerskich na świecie. Diamenty różowe to z kolei 1 proc z tego 1 proc. Mamy, więc do czynienia z niezwykle rzadkim kamieniem - podkreślił Paweł Jaworski.

Poprzedni rekord został osiągnięty w 2017 roku w Hongkongu, gdy dom aukcyjny Christie's sprzedał "Różową obietnicę", owalny diament o masie wynoszącej prawie 15 karatów za nieco ponad 32 mln dolarów (2,17 mln dolarów za karat).

PAP/koz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak