X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotrków Trybunalski: wykryto bakterię New Delhi, zamknięto oddział szpitala

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 17:24
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim zebrał się zespół ds. zakażeń. Kilka dni temu u jednej z pacjentek wykryto bakterię New Delhi. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/geralt/dom. publiczna

- Oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty i nie przyjmuje nowych pacjentów - mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala Aneta Baranowska. Zaznaczyła, że pacjentka została umieszczona w osobnej sali, a ze strony zakażeń szpitalnych został wzmożony nadzór epidemiczny.

Pacjenci, którzy przebywali z kobietą, u której wykryto bakterię, zostali poddani badaniom przesiewowym.
Niewykluczone, że pod koniec tygodnia praca na oddziale wróci do normy - przekonuje Aneta Baranowska. Pacjenci, u których badania przesiewowe dały wynik negatywny, będą wypisywani ze szpitala. Aneta Baranowska powiedziała, że po wypisaniu pacjentów zostanie przeprowadzona dezynfekcja i wznowione przyjęcia.

Bakteria New Delhi jest odporna na antybiotyki. Odpowiedzialna jest za groźne dla życia infekcje, m.in. zapalenia płuc, zapalenia układu moczowego czy opon mózgowo-rdzeniowych.

tjak