X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Smog dusi w Katowicach i Krakowie. Dopuszczalne normy jakości powietrza znacznie przekroczone

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 10:05
W Krakowie i Katowicach stan powietrza w poniedziałek rano jest zły - ostrzega na swoich stronach internetowych Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Według podawanych przez GIOŚ danych zła jakość powietrza została odnotowana w poniedziałek rano w Krakowie i Katowicach. W krakowskiej stacji pomiarowej przy al. Krasińskiego stężenie szkodliwych pyłów PM10 wynosiło 118,4 mikrogramów na metr sześć., a pyłów PM2,5 - 97,6 mikrogramów na metr sześć. Z kolei w Katowicach przy ul. Kossutha stężenie PM10 wyniosło 90,4 µmikrogramów na metr sześć., a PM2,5 - 87,3 mikrogramów na metr sześć.

GIOŚ informuje, że kiedy jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Inni ludzie powinni ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu, szczególnie wtedy, gdy wymaga ona długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Weszły w życie przepisy dotyczące monitorowania i kontroli jakości paliw stałych

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 16:02
Od niedzieli obowiązują nowe regulacje dotyczące monitorowania i kontroli jakości paliw stałych, nakładające na sprzedawców węgla nowe obowiązki i zabraniające sprzedaży paliwa o niskiej jakości. Za złamanie przepisów grożą dotkliwe kary finansowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Kowalczyk: złożono ponad 10 tys. wniosków w Programie Czyste Powietrze

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 14:17
Złożono już ponad 10 tys. wniosków w Programie Czyste Powietrze, potencjalnych zainteresowanych udziałem w programie jest ponad 50 tys osób - poinformował we wtorek wiceminister środowiska Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smog - truje nie tylko ludzi, ale też biznes. Powstała nowa koalicja przeciw smogowi

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 19:05
Walka ze smogiem to jedno z najważniejszych wyzwań naszego społeczeństwa – tak głosi podpisana 7.11.2018 roku w Krakowie, deklaracja inicjująca program "Biznes kontra smog". W inicjatywie bierze udział  PwC, Krakowski Alarm Smogowy, Stowarzyszenie ASPIRE (centra usług wspólnych, ponad 100 tys. osób) oraz kilkanaście firm, działających w Krakowie.
rozwiń zwiń