X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: delegaci 98. państw świętują setną rocznicę zakończenia pierwszej wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 13:50
Francja i delegaci 98. państw świata obchodzą dzisiaj setną rocznicę zakończenia I-szej wojny światowej. W uroczystościach udział wzięło ponad sześćdziesięciu prezydentów i szefów rządów. Na czele polskiej delegacji stał minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. 
Audio
  • Francja: uroczystości z okazji setnej rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
  • Francja i delegaci niemal stu państw świętują setną rocznicę zakończenia pierwszej wojny światowej. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Francja uroczystości zakończenia pierwszej wojny światowej
Francja uroczystości zakończenia pierwszej wojny światowej Foto: PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL

O jedenastej zabrzmiały dzwony na wszystkich wieżach kościelnych we Francji. Od katedry Notre Dame w Paryżu, po świątynie w Pikardii i Szampanii. Większość przywódców przybyło razem w autobusie, który przewiózł ich z Pałacu Elizejskiego.

Donald Trump, którego bezpieczeństwa strzeże siedmiuset amerykańskich ochroniarzy przybył pod Łuk Tryumfalny w samochodzie opancerzonym. Jako ostatni na uroczystościach pojawił się Władimir Putin, który przybył dopiero dzisiaj i nie brał udziału we wczorajszej kolacji przywódców w Muzeum d'Orsay. Odczytano apel poległych za Francję.

Prezydent Macron połączył wydarzenia sprzed stu lat z przyszłością mówiąc o tym, że w ten dzień rocznicy, kiedy oddajemy hołd poległym, nie można zapominać , że pokój jest największa wartością, bo doskonale wszyscy znamy jaką trzeba zapłacić cenę. Prezydent Francji podkreślił znaczenie współpracy międzynarodowej dla zapewnienia pokoju na świecie. W czasie uroczystości dzieci odczytały w kilku językach listy żołnierzy piszących do swych bliskich o radości z zakończenia wojny.

Obchodom towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Zmobilizowano około dziesięciu tysięcy policjantów, żandarmów, żołnierzy z jednostek antyterrorystycznych i specjalnych. Rejon Pól Elizejskich jest całkowicie niedostępny dla ruchu. Także kolejki metra nie zatrzymują się na stacjach w pobliżu miejsc gdzie odbywają się uroczystości.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: Emmanuel Macron uważa, że Europa powinna płacić więcej na rzecz NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 12:14
Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w sobotę przed spotkaniem z prezydentem USA Donaldem Trumpem, że Europa powinna wziąć większą odpowiedzialność za swą obronę. Zgodził się z nim co do potrzeby sprawiedliwego "podziału obciążenia" Europy na rzecz NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: Trump i Macron spotkali się w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 16:00
Donald Trump i Emmanuel Macron spotkali się w Pałacu Elizejskim. Prezydent Stanów Zjednoczonych przybył do Francji w związku z obchodami stulecia zakończenia I wojny światowej. W obchodach udział weźmie 98 delegacji z całego świata, w tym z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Francji i kanclerz Niemiec odsłonili tablicę upamiętniającą rozejm w Compiegne

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 22:34
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Emmanuel Macron odsłonili w sobotę w Rethondes, pod Compiegne, na północy Francji, tablicę upamiętniającą zawarty w tym miejscu w 1918 r. historyczny rozejm kończący pierwszą wojnę światową.
rozwiń zwiń