X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Rozenek: trwają nieformalne rozmowy o koalicji SLD z partią Razem

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 10:44
Trwają nieformalne rozmowy o koalicji SLD z partią Razem - powiedział w piątek Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem). Jak ocenił, jest "sprzyjająca atmosfera" do tworzenia koalicji partii lewicowych.
Andrzej Rozenek
Andrzej RozenekFoto: Andrzej Rozenek / Facebook

Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem) na antenie radia TOK FM powiedział, że ma nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości, że SLD nie będzie zawierał żadnych koalicji z PiS-em. Zaznaczył przy tym, że SLD bardzo chętnie wejdzie w koalicję z partią Razem.

- Jest to partia, która wniosła świeży powiew do polskiej polityki i jest lewicą. My z lewicą bardzo chętnie będziemy współpracować - uzasadnił. Potwierdził, że trwają nieformalne rozmowy z partią Razem. Pytany, na jakim są etapie, odparł, że to nie jest kwestia do przedstawienia w mediach, ale może powiedzieć, że jest "sprzyjająca atmosfera".

Trzy drogi SLD

Andrzej Rozenek ocenił też, że SLD ma trzy możliwe drogi przed wyborami europejskimi.

Pierwszy wariant to współpraca wszystkich sił lewicowych i stworzenie jednego bloku centrolewicowego jako "trzeciej siły". Jak podkreślił, będzie to "po prostu próba rozbicia PO-PiSu, z którym mamy dzisiaj do czynienia". Ocenił przy tym, że dla niego jest to wariant najbardziej interesujący.

Drugie rozwiązanie określił jako "drogę stagnacji" - pozostanie w koalicji SLD Lewica Razem i pójście samodzielnie do wyborów do europarlamentu i parlamentu. Ocenił, że jest to droga trudna, choć nie jest skazana z góry na porażkę. - Dlatego, że te wybory pokazały, że mamy 6-7 proc. (poparcia) i widać, że przekraczamy próg wyborczy, co oczywiście jest mało satysfakcjonujące - wyjaśnił.

Jako trzecią drogę wskazał wejście w szeroką koalicję antypisowską z PSL-em, PO i Nowoczesną.

Pytany, "gdzie leży jego serce", Rozenek odparł: "po lewej stronie".

Zdaniem Andrzeja Rozenka racjonalni przywódcy partii będą na pewno wszystkie te trzy drogi rozpatrywać. "To nie jest tak, że jedna jest już z góry wskazana" - dodał. Powiedział, że wszystkie trzy rozwiązania są możliwe, chociaż - jak podkreślił - to, co dzisiaj się zmieniło, to właśnie ta sprzyjająca atmosfera na lewicy. Ocenił też, że zagadką pozostaje Robert Biedroń, który "na razie nie powiedział słowa w tej sprawie (...) albo nie wie, po której stronie ma serce".

Polityk ocenił też, że to, czy ewentualna koalicja sił lewicowych wejdzie w dalszą, szeroką koalicję demokratyczną może zależeć od tego, co będzie robił PiS, "jak będzie sprawować rządy przez najbliższe pół roku".

Jego zdaniem "wyborcy wyraźnie pokazali, przynajmniej w dużych miastach, że sobie życzą takiej właśnie czarno-białej sytuacji na scenie politycznej". - Ten argument też trzeba będzie rozważać przy tworzeniu naszej lewicowej dużej siły - dodał.

Andrzej Rozenek: mój wynik w Warszawie to nie katastrofa

Polityk SLD ocenił, że jego wynik w wyborach prezydenta Warszawy "nie jest to katastrofa". "Przez dłuższy czas było 5-6 proc. poparcia, co było mniej więcej w wysokości poparcia dla partii. Potem Patryk Jaki zrobił taką kampanię pod koniec wyborów, że przestraszył wszystkich, łącznie z moimi wyborcami, którzy uciekli do Rafała Trzaskowskiego" - powiedział. Jak dodał, Rafał Trzaskowski musi pamiętać, że zostały oddane na niego również głosy zwolenników SLD.

Andrzej Rozenek nie uważa, że popełnił jakieś znaczące błędy w tej kampanii. - W pewnym momencie nastąpił plebiscyt zamiast wyborów. To było do przewidzenia - ocenił.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politycy SLD i PSL komentują wyniki swoich formacji w wyborach samorządowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:09
Wybory samorządowe już za nami. O tym, jak je podsumowują i jak oceniają wyniki uzyskane przez partie, do których należą, mówili w "Pulsie Trójki" Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń