X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Armenia: jest decyzja parlamentu ws. przedterminowych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 15:41
Po nieudanym głosowaniu w czwartek parlament rozwiązał się, co wymusza rozpisanie przyspieszonych wyborów. Jak podkreśla agencja dpa, stało się tak po raz pierwszy w historii tej byłej republiki ZSRR. 
Erewań. Budynek Zgromadzenia Narodowego Armenii - Parlament
Erewań. Budynek Zgromadzenia Narodowego Armenii - Parlament Foto: Shutterstock

Parlament Armenii zdecydował w czwartek o rozpisaniu przedterminowych wyborów parlamentarnych, gdy po raz drugi w wyznaczonym terminie dwóch tygodni nie zdołał wybrać nowego premiera - następcy Nikola Paszyniana, który 16 października podał się do dymisji.

Zgodnie z konstytucją Armenii przedterminowe wybory mogą być rozpisane jedynie w sytuacji, gdy premier złoży dymisję, a parlament w ciągu dwóch tygodni nie zdoła w maksymalnie dwóch głosowaniach wybrać jego następcy. W takim przypadku wybory powinny odbyć się w ciągu nie wcześniej niż 30 i nie później niż 45 dni. Jako orientacyjną datę wyborów media wymieniają 9 grudnia. 

Podając się w październiku do dymisji, Paszynian apelował do deputowanych, by celowo nie wybierali jego następcy i nie wystawiali własnych kandydatów, wymuszając w ten sposób rozpisanie przedterminowych wyborów. Paszynian był w czwartek jedynym kandydatem na stanowisko szefa rządu. 

Przekonywał, że prodemokratyczna "aksamitna rezolucja", na fali której on sam w maju doszedł do władzy, musi zostać dokończona. 

W czwartek Paszynian argumentował, że obecny skład armeńskiego parlamentu nie reprezentuje ludności kraju. Obecnie większość ma w nim rządząca do niedawna Republikańska Partia Armenii, która popierała poprzedniego premiera Serża Sarkisjana i później przeszła do opozycji, blokując niektóre z inicjatyw podejmowanych przez nowego szefa rządu. 

Paszynian stanął na czele rządu Armenii 8 maja w wyniku masowych protestów przeciwko korupcji i kumoterstwu. Demonstrujący domagali się m.in. dymisji premiera Serża Sarkisjana, który rządził krajem przez ponad 10 lat. Nowy rząd utworzono 12 maja.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak