X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: darmowe taksówki dla żołnierzy powstania warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 15:35
Darmowe przejazdy taksówkami dla żołnierzy powstania warszawskiego to rozpoczęty w środę nowy projekt pilotażowy stołecznego urzędu. Z bezpłatnego przejazdu taksówką na trasie do 30 km powstańcy będą mogli korzystać w godz. 6.00-22.00 cztery razy w miesiącu.
Audio
  • Zbigniew Daab ps. "Kapiszon" o darmowych taksówkach (IAR)
  • Tomasz Pactwa: miasto rozlicza kursy taksówek dla powstańców (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Steve Allen

Przekroczenie wyznaczonego dystansu będzie się wiązało z dopłatą do przejazdu. Usługę świadczyć będzie korporacja Wawa Taxi. 

Tomasz Pactwa z Biura Pomocy i Projektów Społecznych wyjaśnił, że projekt ma umożliwić powstańcom udział w różnych wydarzeniach w mieście. - Każdy powstaniec dostanie pocztą swoją kartę. Mają one swoje numery, każdy zaczyna się od liczby 1944, dalej jest kilka zer i indywidualny numer przypisany każdemu żołnierzowi powstania – poinformował. 

Dodał, że "cztery przejazdy są na początek. Budżet mamy dość spory, więc w kolejnych tygodniach będziemy to rozszerzać – może na liczbę przejazdów, a może też na inne grupy seniorów". 

Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska wyraziła nadzieję, że powstańcy będą korzystać z przejazdów "jak najrzadziej do lekarzy, a jak najczęściej w takie miejsca spotkań, jak np. Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich". Jej zdaniem widać, że wychodzenie z domu i spotykanie się osób starszych w takich miejscach dobrze robi ich zdrowiu. 

Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich to budynek przy ul. Nowolipie 22, gdzie powstańcy mają przestrzeń dla relaksu, odpoczynku i wspólnego spędzania czasu. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 dom wsparcia oferuje też możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej i rehabilitacyjnej. Odbywają się tam również wydarzenia kulturalne. Organizatorzy zapewniają transport z miejsca zamieszkania do domu i z powrotem.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak