X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pakistański sąd uniewinnił chrześcijankę Asię Bibi. Grozi jej atak fundamentalistów

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 15:01
Pakistański Sąd Najwyższy uniewinnił chrześcijankę z Pakistanu Asię Bibi skazaną w 2010 roku za bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi. Sąd nakazał jej uwolnienie, jeśli nie została oskarżona o żadną inną zbrodnię. 
Audio
  • Ksiądz Waldemar Cisło o uwolnieniu Asi Bibi (IAR)
Asia Bibi
Asia BibiFoto: PAP/EPA/BIBI FAMILY / HANDOUT

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu uwolnienia Asi Bibi, ale w Pakistanie wyzwaniem jest tak zwane prawo o bluźnierstwie - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej ksiądz Waldemar Cisło dyrektor sekcji polskiej papieskiego stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie wspierającego prześladowanych chrześcijan.

Ksiądz Waldemar Cisło podkreśla, że prawo o bluźnierstwie jest w Pakistanie głównym narzędziem prawnym dyskryminacji innowierców - zwłaszcza chrześcijan - przez muzułmańską większość oraz sposobem na załatwianie prywatnych porachunków między samymi muzułmanami. Bardzo często w takich przypadkach dochodzi do natychmiastowych samosądów i oskarżonych nie udaje się uratować- dodaje ksiądz Waldemar Cisło.

Uwolnienie Asi Bibi cieszy chrześcijan i organizacje walczące o prawa człowieka na całym świecie. Kobieta może stać się jednak ofiarą zamachu fundamentalistów, którzy nie zgadzają się z decyzją sądu. Prawdopodobnie po wyjściu z więzienia Asia Bibi wraz z pięciorgiem dzieci i mężem będzie musiała opuścić swoją ojczyznę i zmienić tożsamość.

Asia Bibi została aresztowana 19 czerwca 2009 roku z oskarżenia o bluźnierstwo przeciw islamowi i prorokowi Mahometowi. Doniesienie przeciw niej złożyły jej sąsiadki muzułmanki. Kiedy Asia Bibi chciała zaczerpnąć wody, one odpowiedziały, - że jako niemuzułmanka nie może dotykać źródeł wody. - Kobieta odparła wówczas, - że Jezus jest miłosierniejszy niż prorok islamu.

To wystarczyło, żeby trafiła do więzienia i w rok później została skazana na śmierć na podstawie przepisów o bluźnierstwie z 1986 roku.

W ostatnia niedziele polska sekcja papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zorganizowała 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym roku był on poświęcony właśnie chrześcijanom w Pakistanie. Katolicy modlili się w ich intencji, a dodatkowo mogą włączyć się w programy pomocowe stowarzyszenia na rzecz prześladowanych wysyłając SMS o treści "Ratuje" pod numer 72 405. Jego koszt to 2 złote 46 groszy z VAT.

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Pakistan Azja islam
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak