X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielkopolska: ponad 50 incydentów związanych z zakłóceniem ciszy wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 18:03
- Do 55 wzrosła w regionie liczba incydentów związanych z zakłóceniem ciszy wyborczej – poinformował mł. asp. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji. Incydenty zgłaszano m.in. z Piły, Leszna i Wrześni.
Ministerstwo Cyfryzacji: o przyczyny braku dopisania do listy wyborców trzeba pytać organy gmin
Ministerstwo Cyfryzacji: o przyczyny braku dopisania do listy wyborców trzeba pytać organy gminFoto: PAP/Leszek Szymański

- Od chwili obowiązywania ciszy wyborczej, liczba incydentów związanych z jej naruszeniem, zakłóceniem - wzrosła w Wielkopolsce do 55 przypadków – powiedział Garstka.

Dodał, że zgłaszane incydenty dotyczyły przede wszystkim kradzieży, niszczenia oraz zrywania plakatów i banerów wyborczych.

- Policji zgłoszono także kilkanaście przypadków łamania ciszy wyborczej w internecie. W mediach społecznościowych publikowane były posty, informacje, które zgłaszano, jako agitację wyborczą – tłumaczył Garstka.

Przypadki naruszenia ciszy wyborczej odnotowano m.in. w Poznaniu, Pile, Lesznie, Wolsztynie, Wrześni, Jarocinie i Koninie.

Do naruszenia ciszy wyborczej dochodziło w Wielkopolsce także w sobotę. W Śremie jeden z mieszkańców jeździł po mieście samochodem, na którym naklejony był plakat wyborczy jego żony. Jak tłumaczyła PAP nadkom. Ewa Kasińska z KPP w Śremie, mężczyzna ukarany został mandatem karnym w wysokości 50 zł. Funkcjonariuszom tłumaczył, że poruszając się samochodem z naklejonym na nim plakatem "nie miał świadomości, że w ten sposób narusza on ciszę wyborczą".

Cisza wyborcza rozpoczęła się w piątek o północy i potrwa do zakończenia głosowania w niedzielę, czyli do godz. 21.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi nawet 1 mln zł grzywny; zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Zakaz obowiązuje też w internecie. Najwyższa grzywna - od 500 tys. zł do 1 mln zł - grozi za publikację sondaży w czasie ciszy wyborczej. Chodzi zarówno o sondaże przedwyborcze dotyczące przewidywanych zachowań wyborców, wyników wyborów, jak i sondaże prowadzone w dniu głosowania.

W odbywających się w niedzielę wyborach samorządowych Polacy wybiorą blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. włodarzy. Uprawnionych do głosowania jest ponad 30,24 mln osób, wybory odbywają się w 26 983 obwodach.

pkur

Czytaj także

Borys Budka przeprasza za złamanie ciszy wyborczej. "To przez błąd systemu"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 14:56
Były minister sprawiedliwości Borys Budka przeprosił w sobotę za opublikowanie na jednym z portali społecznościowych spotu wyborczego jednego z kandydatów w wyborach samorządowych. Jak podkreślił, publikacja była niezamierzona. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają wybory samorządowe. Ważne informacje o sposobie głosowania

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 10:00
Wybieramy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Pamiętajmy - obowiązuje cisza wyborcza. O 20.45 zaczyna się wieczór wyborczy Polskiego Radia. Zapraszamy na portal PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń