X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Generał Jacek Pszczoła: chciałbym, aby MiGi-29 wznowiły loty w ciągu kilku tygodni [WYWIAD]

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 16:45
Wznowienie lotów na Migach-29 w ciągu miesiąca to jeden z najważniejszych celów, jakie stawia sobie nowy Inspektor Sił Powietrznych. Od dziś tę funkcję pełni generał brygady pilot Jacek Pszczoła.

Wcześniej był zastępcą Inspektora Sił Powietrznych, dowódcą 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i dowódcą 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Jest pilotem samolotów wielozadaniowych F16. Nominację z rąk ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, generał odebrał wczoraj.

- Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem nowy Inspektor Sił Powietrznych. Generał Pszczoła przyznał, że choć komisja badająca przyczyny katastrofy lotniczej MiGa-29 w Pasłęku z początku lipca 2018 roku nadal pracuje i wciąż nie wiadomo, kiedy ostateczny raport w tej sprawie będzie gotowy, to dowództwo otrzymuje zalecenia z komisji, które muszą zostać spełnione, aby samoloty zostały dopuszczone do lotu. - Chciałbym, aby MiGi-29 wznowiły loty w ciągu kilku tygodni – zapowiada generał.

W lotnictwie nadal realizowane będą programy rozwojowe. Generał wśród nich wymienił program Kruk, który dotyczy śmigłowców uderzeniowych, program Wisła związany z obroną przeciwrakietową i program Harpia, związany z zakupem dla Sił Powietrznych samolotu piątej generacji.

Agata Król​

Zobacz więcej na temat: POLSKA siły zbrojne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: staramy się, by wojsko wyposażone było w broń z polskich zakładów

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:06
Staramy się, by Wojsko Polskie wyposażone było w najnowocześniejszą broń pochodzącą z polskich zakładów. To jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa kraju i dla rozwoju gospodarczego naszej ojczyzny - powiedział w piątek w Radomiu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń