more_horiz
Wiadomości

Generał Jacek Pszczoła: chciałbym, aby MiGi-29 wznowiły loty w ciągu kilku tygodni [WYWIAD]

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 16:45
Wznowienie lotów na Migach-29 w ciągu miesiąca to jeden z najważniejszych celów, jakie stawia sobie nowy Inspektor Sił Powietrznych. Od dziś tę funkcję pełni generał brygady pilot Jacek Pszczoła.

Wcześniej był zastępcą Inspektora Sił Powietrznych, dowódcą 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i dowódcą 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Jest pilotem samolotów wielozadaniowych F16. Nominację z rąk ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, generał odebrał wczoraj.

- Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem nowy Inspektor Sił Powietrznych. Generał Pszczoła przyznał, że choć komisja badająca przyczyny katastrofy lotniczej MiGa-29 w Pasłęku z początku lipca 2018 roku nadal pracuje i wciąż nie wiadomo, kiedy ostateczny raport w tej sprawie będzie gotowy, to dowództwo otrzymuje zalecenia z komisji, które muszą zostać spełnione, aby samoloty zostały dopuszczone do lotu. - Chciałbym, aby MiGi-29 wznowiły loty w ciągu kilku tygodni – zapowiada generał.

W lotnictwie nadal realizowane będą programy rozwojowe. Generał wśród nich wymienił program Kruk, który dotyczy śmigłowców uderzeniowych, program Wisła związany z obroną przeciwrakietową i program Harpia, związany z zakupem dla Sił Powietrznych samolotu piątej generacji.

Agata Król​

Zobacz więcej na temat: POLSKA siły zbrojne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: staramy się, by wojsko wyposażone było w broń z polskich zakładów

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:06
Staramy się, by Wojsko Polskie wyposażone było w najnowocześniejszą broń pochodzącą z polskich zakładów. To jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa kraju i dla rozwoju gospodarczego naszej ojczyzny - powiedział w piątek w Radomiu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń