X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożegnanie Bogdana Sawickiego. "Dla każdego miał zawsze dobre słowo"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 12:29
W Bazylice św. Floriana na warszawskiej Pradze rodzina, współpracownicy oraz słuchacze pożegnali Bogdana Sawickiego - dziennikarza radiowej Jedynki, lektora, prezentera Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Zmarł 16 października w wielu 51 lat. Zmagał się z chorobą nowotworową.
Audio
  • Pożegnanie Bogdana Sawickiego. Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR)
Bogdan Sawicki
Bogdan SawickiFoto: Andrzej Szozda, Polskieradio.pl

Podczas mszy Bogdana Sawickiego wspominał między innymi jego przyjaciel z dzieciństwa, ksiądz Andrzej Chutkowski. W homilii podkreślał, że nikt nie jest przygotowany na śmierć, a gdy ona przychodzi, po zmarłym zostaje pustka, którą bardzo trudno wypełnić. Ksiądz Andrzej przypomniał też czasy dzieciństwa Bogdana Sawickiego, kiedy uczyli się gry na akordeonie w szkole muzycznej w Białymstoku.

Bogdana Sawickiego wspominała też Małgorzata Raducha z radiowej Jedynki. - Boćku, załatw nam stałą pogodę ducha, optymizm, uśmiech i ciepło, bo to nam jest potrzebne, więc działaj chłopaku - mówiła dziennikarka. Przypomniała, że ostatnią audycję w radiu Bogdan Sawicki poprowadził 12. kwietnia, po pierwszej chemioterapii.

Stella Norowska-Woldańska z redakcji "Agrobiznesu" Telewizji Polskiej przypominała, że Bogdan Sawicki dla każdego miał zawsze dobre słowo, z każdym potrafił znaleźć wspólny język. Mówiła, że w pracy zawsze był profesjonalny, wyrazisty i bezkompromisowy.

Bogdan Sawicki przez wiele lat związany był z programem "Telewizyjny Kurier Warszawski" Telewizji Polskiej. Współpracowała z nim wówczas między innymi Edyta Mikołajczyk. Jak mówiła, Bogdan Sawicki były "dobrym duchem". - Ciężko Cię żegnać, wolałabym usiąść i po prostu poplotkować - powiedziała.

W imieniu przyjaciół Bogdana Sawickiego żegnała Anna Zeman. - Zostawiłeś bardzo wiele smutnych osób - mówiła. Przypominała, że był bardzo uczynnym człowiekiem. - Kiedy trzeba było w środku nocy gnać po lekarstwa (...), czy kiedy trzeba było córeczkę przyjaciół nauczyć jeździć na rowerku - mówiła.

O 16.00 w Kościele Wszystkich Świętych w Białymstoku odbędzie się nabożeństwo żałobne, po których urna z prochami Bogdana Sawickiego zostanie złożona w rodzinnym grobowcu, na cmentarzu św. Rocha.

mr

Czytaj także

Zmarł Bogdan Sawicki, dziennikarz radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 16:23
Zmarł Bogdan Sawicki, dziennikarz radiowej Jedynki, a także lektor i prezenter Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Miał 51 lat. Od pewnego czasu walczył z chorobą nowotworową. 
rozwiń zwiń