X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ostatnie pożegnanie Bogdana Sawickiego, dziennikarza radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 06:25
Rodzina, współpracownicy oraz słuchacze w sobotę pożegnają w Warszawie Bogdana Sawickiego - dziennikarza radiowej Jedynki, lektora, prezentera Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Zmarł 16 października w wielu 51 lat. Zmagał się z chorobą nowotworową. Dziennikarz zostanie pochowany w Białymstoku.
Audio
  • Wspomnienie Bogdana Sawickiego, dziennikarza Radiowej Jedynki (IAR)
Bogdan Sawicki
Bogdan SawickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Małgorzata Raducha z radiowej Jedynki wspomina, że był to człowiek pogodny i ciepły, niezależnie od okoliczności. - Nie przypominam sobie go nigdy wściekłego, zachmurzonego. Był zawsze uśmiechnięty. Dźwigał brzemię choroby z pogodą i spokojem, którym musiał też otoczyć swoją mamę - mówi Małgorzata Raducha.

Sława Bieńczycka, dziennikarka radiowej Jedynki zwraca uwagę, że Bogdan Sawicki był niezwykle ceniony przez słuchaczy. - Miał przepiękny radiowy głos. Fantastycznie brzmiał przy każdej wiadomości. Potrafił nim tak operować, że jednoczył sobie słuchaczy - dodaje.

Jacek Marcinkowski z Agencji Promocji Polskiego Radia wspomina, że Bogdan Sawicki, który od pewnego czasu zmagał się z chorobą nowotworową, chciał po leczeniu od października wrócić od razu do pracy. - W zeszłym roku prowadził konkurs Polskiego Radia "Lubię, bo polskie" i w tym roku chciał wrócić, czekaliśmy na jego powrót. Kochał to co robi, kochał życie i ludzi - dodaje Jacek Marcinkowski. Wspomina też, że praca z Bogdanem Sawickim układała się wspaniale.

Leszek Słowikowski z Agencji Promocji Polskiego Radia wspomina Bogdana Sawickiego przede wszystkim jako człowieka pomocnego i serdecznego. - Był to przede wszystkim bardzo dobry człowiek, fajny, miły, pomocny. Nikt nie usłyszał od niego słowa nie - dodaje Słowikowski.

Bogdan Sawicki pracę w Polskim Radiu zaczął na początku lat 90. w rozgłośni w Białymstoku, a następnie w Programie I Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję "Zawsze 5 po..". Był także lektorem w TVP2, prowadzącym "Telewizyjny Kurier Warszawski", wydawcą programów informacyjnych oraz autorem programu "Odkryj Nowy Świat" w TVP3. W Radiowej Jedynce prowadził "Cztery pory roku" i "Lato z Radiem". W latach 2011-2015 był współprowadzącym plenerowych koncertów "Lata z Radiem".

Uroczystości żałobne Bogdana Sawickiego odbędą się w sobotę Warszawie, w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, przy ul. Floriańskiej 3 o godzinie 9:00. O godzinie 16:00 z Kościoła Wszystkich Świętych w Białymstoku, przy ulicy Antoniuk Fabryczny 45 nastąpi odprowadzenie urny z prochami do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu.

pz