X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż CBOS: rząd cieszy się zaufaniem niespełna 40 procent Polaków

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 16:31
39 proc. respondentów popiera obecny rząd, 29 procent określa się jako jego przeciwnicy a obojętny stosunek ma 27 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS. 
Premier Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rządu
Premier Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rządu Foto: PAP/Marcin Obara

47 proc. badanych wyraziło zadowolenie z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki, niezadowolonych było 34 proc.

W porównaniu z sondażem z września grupa zwolenników obecnego rządu - wynosząca w październiku 39 proc. - zmniejszyła się o 2 punkty proc. Grupa przeciwników gabinetu premiera Morawieckiego (29 proc.) zwiększyła się w stosunku do poprzedniego sondażu o 7 punktów proc. Obojętnych wobec rządu (27 proc.) było w październiku o 5 punktów proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu. Z kolei odpowiedź "trudno powiedzieć" na pytanie o stosunek do rządu wybrało w październiku 5 proc. respondentów (bez zmian).

Nieznaczny spadek notowań

Od września - podaje CBOS - pogorszył się społeczny odbiór Mateusza Morawieckiego. Zadowolenie z tego, że to on kieruje rządem wyraziło 47 proc ankietowanych, czyli o 2 punkty proc. mniej niż we wrześniu. Niezadowoleni to 34 proc. ankietowanych, czyli o 6 punktów proc. więcej niż w poprzednim miesiącu. 19 proc. ankietowanych nie wyraziło w tej kwestii zdania (4 punkty proc. mniej niż w poprzednim sondażu).

Pozytywnie wyniki działalności rządu premiera Morawieckiego od czasu objęcia przezeń władzy oceniło 50 proc. respondentów - o 3 punkty proc. mniej niż poprzednio. Krytyczną ocenę wystawiło 32 proc. badanych - o 3 punkty proc. więcej niż we wrześniu. Zdania w tej kwestii nie wyraziło 18 proc. badanych (bez zmian).

CBOS zapytał też o ocenę polityki gospodarczej rządu. Szanse poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku działań obecnego gabinetu dostrzega 50 proc. badanych - 1 punkt proc. mniej niż we wrześniu. Sceptycznie podchodzi do tego 35 proc. ankietowanych (wzrost o 1 punkt proc.). Zdania nie wyraziło 15 proc. badanych (bez zmian).

Kampania sprzyja polaryzacji

CBOS zwraca uwagę, że po kilkumiesięcznym okresie stabilizacji notowania rządu Mateusza Morawieckiego się pogorszyły. Jak zauważa ośrodek, przybyło przeciwników obecnego gabinetu i samego premiera. Tym samym - jak wskazuje CBOS - notowania rządu zbliżyły się do tych, jakie miał gabinet Beaty Szydło pod koniec swojego urzędowania.

"Charakter zmian (...) uprawdopodabnia tezę, że do pogorszenia wizerunku premiera i notowań rządu w jakiejś mierze przyczyniła się publikacja rozmów z restauracji "Sowa i Przyjaciele" z udziałem Mateusza Morawieckiego. Polaryzowaniu się postaw wobec rządu sprzyja ponadto kampania przed wyborami samorządowymi, w którą zaangażowany jest premier" - czytamy w komentarzu CBOS.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 4–11 października 2018 roku na liczącej 1079 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najnowszy sondaż: PiS lekko w górę, Koalicja Obywatelska lekko w dół

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 07:55
Z najnowszego sondażu IBRiS przygotowanego dla „Rzeczpospolitej” wynika, iż poparcie dla głównych ugrupowań politycznych niewiele się zmienia. Prowadzi PIS, na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PiS na prowadzeniu, w Sejmie tylko cztery ugrupowania

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 15:34
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugiej połowie sierpnia PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 40 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 19 proc., na ruch Kukiz'15 - 8 proc., a na PSL - 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż CBOS: połowa Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 15:41
Połowa Polaków uważa, że ogólna sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku. Poziom dobrych ocen jest taki sam jak w lutym – najwyższy w bieżącym roku – wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.
rozwiń zwiń