X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joachim Brudziński: nie zapomnimy o Polsce powiatowej i gminnej

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 15:42
 - Nie zapomnimy o Polsce powiatowej, o Polsce gminnej, będziemy dokładać starań, żeby wyrównywać dysproporcje i różnice – powiedział w czwartek w Karczewie (zachodniopomorskie) szef MSWiA Joachim Brudziński. 
Audio
Joachim Brudziński
Joachim Brudziński Foto: PAP/Marcin Bielecki

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej we wsi Karczewie w Zachodniopomorskiem powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość chce "wyjść z ofertą" dla Polski powiatowej, popegeerowskiej. Zapewnił, że "Polska jest jedna".

- I wszyscy mieszkańcy, niezależnie od tego, czy są mieszkańcami Warszawy, Poznania, Wrocławia, Szczecina, mają takie same prawa i państwo ma wobec wszystkich obywateli takie same zobowiązania, również wobec rolników, wobec ludzi, którzy mieszkają poza tą Polską metropolitalną - powiedział Brudziński.

"Rysujemy kolejne perspektywy"

Dodał, że parlamentarzyści "rozjechali się" po Polsce "gminnej, powiatowej", aby zdać relację z ponadtrzyletnich rządów PiS i żeby "narysować perspektywę na kolejne lata".

- Naszym zadaniem jest dzisiaj stanąć przed państwem i zadeklarować, (...) że tak, jak dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy słowa w samorządzie - powiedział szef MSWiA. Dodał, że PiS będzie "dokładać wszelkich starań", aby wypełnić "zobowiązania nadrabiania dziesięcioleci zaniechań", które powstały na początku lat 90., kiedy - jak powiedział - mieszkańcy Polski powiatowej zostali "zostawieni sami sobie".

Dodał, że gwarantem tego są kandydaci PiS w wyborach samorządowych.

Podkreślił, że największym beneficjentem programu 500 Plus "byli i są, i pozostają" młodzi ludzie w Polsce powiatowej i gminnej. Dodał, że stało się tak mimo krytyki przeciwników politycznych. - Prawo i Sprawiedliwość przyłożyło rękę do tego, że wspieramy polskie rodziny, że jest szansa, że na takich terenach, jak te tutaj - pozostaną - zaznaczył minister.

"Dbamy o bezpieczeństwo"

Joachim Brudziński powiedział, że jeżeli chodzi o kwestie związane z bezpieczeństwem "nie ma dla nas znaczenia, czy ktoś jest mieszkańcem Szczecina, Poznania, Wrocławia czy Płot, Gryfic, innych miejscowości". - Że każdy obywatel, każdy Polak, ma takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa - podkreślił szef MSWiA. Zapowiedział, że w piątek zostanie otwarty posterunek policji w Dobrej k. Nowogardu oraz wmurowany będzie kamień węgielny pod budowę komendy straży pożarnej w Gryficach.

Podkreślił, że rząd przeznacza też "ogromne środki finansowe" na "największą bolączkę tych ziem" - drogi lokalne.

- Otrzymałem też taką informację, że Ministerstwo Finansów na najbliższy rok na drogi wojewódzkie do dyspozycji przyszłego marszałka, władz sejmiku województwa przeznaczy 28 mln zł na rezerwę celową - powiedział Brudziński.

Zapewnił też, że mieszkańcy Polski powiatowej i gminnej mają w rządzie swoich reprezentantów, "że pamiętamy o was, że będziemy się o was upominać, że nie jesteśmy tutaj wyłącznie na wybory samorządowe".

Pomoc dla Syrii 

Odniósł się też do kwestii migracji. - Jak my dzisiaj słyszymy z ust niektórych pięknoduchów "musimy się tutaj otwierać, miłosierdzie musi być nad bezpieczeństwem" (…) - mówimy nie. Istnieje coś takiego jak porządek miłowania, ordo caritatis - najpierw musimy dbać o bezpieczeństwo naszych obywateli, mieszkańców Rzeczypospolitej, a później tam, gdzie to jest możliwe, pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują - powiedział Brudziński. Dodał, że rząd PiS kieruje środki pomocy do Syrii czy Iranu.

- Możecie jednego być pewni, dotrzymamy również naszego słowa, które dajemy dzisiaj, przy okazji wyborów samorządowych - nie zapomnimy o Polsce powiatowej, o Polsce gminnej, będziemy dokładać starań, żeby te dysproporcje i różnice wyrównywać -  powiedział minister. Dodał, że gwarantem tego są kandydaci PiS w wyborach samorządowych.

Joachim Brudziński podczas wizyty w Zachodniopomorskiem będzie też w czwartek w Przybiernowie, gdzie zostanie zaprezentowana kandydatka PiS na wójta gminy Anna Kubiak oraz kandydaci na radnych gminnych i powiatowych. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory samorządowe. Sztab wyborczy PiS pokazał nowy spot dotyczący reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 16:04
Sztab wyborczy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował nowy spot dotyczący stołecznej reprywatyzacji. To ciąg dalszy akcji, którą w środę wieczorem zapoczątkował Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier Beata Szydło: jest jeszcze dużo spraw do zrealizowania

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 22:38
- Dajcie szansę kandydatom z biało-czerwonej drużyny PiS, ale przede wszystkim, dołączcie do niej. W biało-czerwonej drużynie PiS jest miejsce dla każdego - powiedziała w piątek w Opocznie (Łódzkie) wicepremier Beata Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Krulikowski: ostatni tydzień kampanii będzie utwardzaniem elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 13:43
- Słowa Grzegorza Schetyny nazywające PiS szarańczą były mocno niefortunne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog Paweł Krulikowski.
rozwiń zwiń