more_horiz
Wiadomości

Donald Tusk, TVN, Niemcy. Nowa taśma ujrzała światło dzienne

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 12:06
Portal tvp.info opublikował w środę nagrania z rozmowy byłego premiera i byłego lidera PSL, ministra gospodarki w rządzie Donalda Tuska, Waldemara Pawlaka z biznesmanem Michałem Sołowowem, m.in. na temat oddziaływania na polską politykę mediów o zagranicznym kapitale, takich jak dziennik "Fakt", tygodnik "Newsweek" i portal Onet.
Donald Tusk i Waldemar Pawlak
Donald Tusk i Waldemar PawlakFoto: shutterstock/Drop of LIght, PAP,/Rafał Guz

Według tvp.info Waldemar Pawlak zachęcał Michała Sołowowa, by zainwestował w TVN i pomógł tej stacji jeszcze mocniej wspierać polityczny obóz centroliberalny. Przekonywał, że TVN w naszym kraju ma dużo większy wpływ niż wiele innych sporych całkiem firm.

- Można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN. Niemcy sobie kupili - przez inwestycję w Axel Springer – "Fakt", "Newsweek", Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w "Fakcie" niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej. Dzisiaj oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych - mówił Waldemar Pawlak.

Zdaniem byłego lidera PSL, Donald Tusk bardziej się przejmował, że - jak mówił - mu zrobią koło pióra w gazecie czy w telewizji niż tym, że np. nie przygotuje dobrych regulacji. - Niech pan się zastanowi nad tym pomysłem, żeby taki duży biznes przyjął trochę więcej oddziaływania na media - zwracał się Waldemar Pawlak do biznesmena.

Na uwagę Michała Sołowowa, że nie ma organizacji po stronie biznesu, Waldemar Pawlak odparł: - To nie jest sprawa organizacji. To jest sprawa pięciu ludzi w Polsce, którzy jeżeli będą chcieli zrobić, to to zrobią.

- No to wie pan co? No to w takim zespole powinien być jakiś lider. Naturalnym liderem tej całej sprawy jest Janek Kulczyk, doktor, tak? - odpowiedział Sołowow.

Do publikacji w środę na Twitterze odniosła się Beata Mazurek. "Porażająca taśma, która wyjaśnia, dlaczego PMM (premier Mateusz Morawiecki - przyp. red.), rząd i PiS są tak wściekle atakowani przez niemieckie media i TVN!" - napisała. "Mam też dobrą wiadomość będziemy dalej ciężko pracować dla dobra Polski, aby była silna, bezpieczna i zamożna" - dodała rzeczniczka PiS.

bb
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak