X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tournee książęcej pary po Oceanii. W Sydney oficjalnie potwierdziła, że spodziewa się dziecka

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 11:22
Składający wizytę w Australii książę Harry i księżna Meghan we wtorek spotkali się przed gmachem opery w Sydney z tysiącami swoich sympatyków. Brytyjska para po raz pierwszy wystąpiła oficjalnie od ogłoszenia, że spodziewa się dziecka.
Książę Harry i księżna Meghan podczas wizyty w Sydney w Australii
Książę Harry i księżna Meghan podczas wizyty w Sydney w AustraliiFoto: PAP/EPA/BRENDAN ESPOSITO

Uśmiechnięci Harry i Meghan przez ponad 20 minut przyjmowali życzenia, kartki i kwiaty oraz ściskali podawane im dłonie.

Jak zauważa agencja Associated Press (AP), najwięcej czasu książę Harry poświęcił 98-letniej Daphne Dunne, wdowie po weteranie drugiej wojny światowej. Jej pierwszy mąż Albert Chowne za bohaterską śmierć podczas walk w Papui-Nowej Gwinei został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wiktorii, czyli najwyższym wojennym odznaczeniem Imperium Brytyjskiego. Dunne rozmawiała z Harrym już w 2015 i 2017 r. Z wdową przywitała się również księżna Meghan.

Przedtem w operze para książęca przyglądała się próbie grupy tanecznej, złożonej z przedstawicieli rdzennej ludności australijskiej.

Było to pierwsze publiczne wystąpienie Harry'ego i Meghan, odkąd zaledwie kilkanaście godzin wcześniej, w poniedziałek, Pałac Kensington potwierdził krążące od pewnego czasu informacje o ciąży. Odbywają oni 16-dniowe tournee, w czasie którego poza Australią odwiedzą także Fidżi, Tonga i Nową Zelandię. Pałac Kensington przekazał, że ciąża księżnej nie wpłynie na zmianę programu podróży.

Prezenty dla potomka

Wśród osób zaskoczonych niespodziewanym ogłoszeniem ciąży był gubernator generalny Australii, czyli oficjalny przedstawiciel brytyjskiej królowej Elżbiety II, nominalnie głowy tego państwa, Peter Cosgrove, który - jak podaje AP - przed spotkaniem z parą książęcą kazał swoim pracownikom naprędce kupić prezenty dla oczekiwanego potomka. Ostatecznie Harry i Meghan zostali obdarowani parą wykonanych z owczej skóry maleńkich botków Uggs oraz pluszowym kangurem z małym kangurkiem w torbie.

Dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego przyjdzie na świat wiosną przyszłego roku. Para pobrała się w maju na zamku w Windsorze. Książęcy potomek, którego płeć na razie nie jest znana, zajmie siódme miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. w obecnej linii sukcesji znajdują się kolejno: syn królowej Elżbiety książę Karol, jego starszy syn książę William, troje dzieci Williama: George, Charlotte i Louis, następnie książę Harry, który jest młodszym synem Karola, a potem jego dziecko - które w kolejce zajmie miejsce księcia Andrzeja, młodszego brata Karola.

bb