X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chelsea chce edukować kibiców. Media walczą z "polskimi obozami"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 21:16
W brytyjskiej prasie pojawił się termin "polski obóz" w odniesieniu do Auschwitz-Birkenau, za sprawą depeszy Press Association. Został też użyty w autorskim materiale dziennika "Metro". Interweniowała ambasada RP w Londynie.
Stadion Chelsea Londyn
Stadion Chelsea Londyn Foto: stadiony.net

Chodziło o program klubu piłkarskiego Chelsea, przewidujący wysłanie w celach edukacyjnych do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz kibiców, którzy dopuścili się rasistowskich zachowań.

Po interwencji polskiej ambasady w Londynie agencja Press Association opublikowała sprostowanie. Podobną interwencję ambasada podjęła wobec gazety "Metro". Jej redakcja skorygowała to sformułowanie w wydaniu internetowym, zastępując je zwrotem "były niemiecki nazistowski obóz".

ras