X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Karol Karski: świat nie zapomniał o katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 18:04
- Rezolucja jest wezwaniem rządu rosyjskiego do zwrotu wraku Tu-154M, który jest polską własnością - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Karol Karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 12.10.18 Prof. Karol Karski o rezolucji PE w sprawie zwrotu wraku Tu-154M

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało Rosję do przekazania Polsce wraku samolotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Parlamentarzyści przegłosowali raport i rezolucję w tej sprawie.Raport powstawał ponad cztery lata, w dokumencie znalazły się opinie ekspertów prawa międzynarodowego. Uznali oni, że zgodnie z konwencją chicagowską, wrak TU-154M powinien być Polsce zwrócony. W dokumencie zapisano również, że ma się to odbyć w ścisłej współpracy z polskimi ekspertami, by uniknąć niszczenia potencjalnego materiału dowodowego. Wezwano też Rosję do poszanowania miejsca katastrofy. W rezolucji uwzględniono jedną poprawkę niepopieraną przez polskich parlamentarzystów - czyli że zwrotowi wraku mają towarzyszyć mediacje między stronami polską a rosyjską.

- Mamy do czynienia z rezolucją podjętą przez jeden z najpotężniejszych organów międzynarodowych. Jest to wyraz tego, że świat nie zapomniał o tej nadal aktualnej tragedii - zauważył prof. Karol Karski.

Gość programu wspomniał o pomocy Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. - Rzeczywiście w tej sprawie mieliśmy wsparcie z wielu stron. Dostrzegane jest, że Rosja łamie prawo międzynarodowe - wskazywał eurodeputowany PiS.

 - Rosja do tej pory ukrywa dowody, ponieważ boi się o tajemnice, które mogą być ujawnione. Nie zwrócą tego wraku jutro, bądź pojutrze, ale ta rezolucja będzie jednym z wielu instrumentów na forach międzynarodowych. Jeśli Rosjanie będą czegoś oczekiwali, to będą konfrontowani z obowiązkiem wykonania prawa międzynarodowego - stwierdził prof. Karol Karski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/IAR/jp

--------------------------

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 17.15

 

Czytaj także

Warszawa: politycy PiS uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 21:43
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu uczcili w środę pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Z okazji kolejnej miesięcznicy katastrofy odprawiona została msza św. w intencji ofiar. Złożono także kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata o katastrofie smoleńskiej w Radzie Europy. Będzie wezwanie Rosji do oddania wraku Tu-154M polskim władzom

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 10:00
Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu rozpoczęła się debata na temat katastrofy smoleńskiej. Po debacie uczestnicy zagłosują nad projektami raportu i rezolucji w tej sprawie. W rezolucji znalazło się między innymi wezwanie do strony rosyjskiej, aby zwróciła Polsce wrak samolotu Tu-154M.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz: rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy definiuje odpowiedzialność Rosji

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 10:36
Rezolucja wzywająca Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu TU-154M to dobry raport, jasno definiujący odpowiedzialność rosyjską i jednoznacznie stający po stronie Polski - ocenił w piątek szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS).
rozwiń zwiń