X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemiecki sąd zezwolił na ekstradycję Bułgara ws. zabójstwa Wiktorii Marinowej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 10:26
Sąd w Celle w północnych Niemczech podjął decyzję o ekstradycji 21-letniego Bułgara, podejrzanego o zabójstwo dziennikarki śledczej Wiktorii Marinowej. Ma on zostać w najbliższych dniach wydany Bułgarii.
W wielu miastach Bułgarii odbyło się czuwanie upamiętniające zamordowaną dziennikarkę Wiktorię Marinową
W wielu miastach Bułgarii odbyło się czuwanie upamiętniające zamordowaną dziennikarkę Wiktorię MarinowąFoto: PAP/EPA/VASSIL DONEV

Jak głosi oświadczenie sądu, podejrzany powiedział podczas przesłuchania, że nie chciał zabić kobiety. Zaprzeczył też, aby ją zgwałcił.

30-letnia Wiktoria Marinowa była dyrektorem administracyjnym lokalnej telewizji w Ruse na północy Bułgarii. Prowadziła programy śledcze. Ostatnio zajmowała się głośną aferą, dotyczącą defraudacji unijnych funduszy. Miały być w nią wmieszane firmy budowlane, oligarchowie i politycy.

Wiktoria Marinowa została zamordowana w Ruse sześć dni temu. Według bułgarskiej prokuratury, dotychczas zebrane dowody wskazują na seksualne podłoże zabójstwa. Dziennikarka miała być przypadkową ofiarą zabójcy. Dziś odbędzie się w Ruse jej pogrzeb.

bb

Czytaj także

Bułgarska dziennikarka zgwałcona i zamordowana. Badała aferę korupcyjną

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 17:57
30-letnią dziennikarkę regionalnej telewizji TWN w mieście Ruse znaleziono martwą - poinformował bułgarski resort spraw wewnętrznych. Według policji chodzi o zabójstwo dokonane z wyjątkowym okrucieństwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze Bułgarii: mężczyzna zatrzymany w Niemczech zamieszany w zabójstwo

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 15:48
Zdaniem władz Bułgarii, zatrzymany w Niemczech mężczyzna najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za zabójstwo bułgarskiej dziennikarki śledczej Wiktorii Marinowej. Zbrodnia miała podłoże seksualne i nie miała związku z jej pracą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Żakowski: dziennikarze się nie poddadzą, ale sami sobie nie poradzą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 14:17
- Morderstwa popełniane są nie w krajach wysokiego ryzyka, ale tu, w Unii Europejskiej. To tu torturowani, gwałceni czy wysadzani w powietrze są dziennikarze śledczy badający oszustwa i przekręty - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24 Michał Żakowski, wieloletni korespondent i reporter Polskiego Radia.
rozwiń zwiń