X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Debata o katastrofie smoleńskiej w Radzie Europy. Będzie wezwanie Rosji do oddania wraku Tu-154M polskim władzom

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 10:00
Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu rozpoczęła się debata na temat katastrofy smoleńskiej. Po debacie uczestnicy zagłosują nad projektami raportu i rezolucji w tej sprawie. W rezolucji znalazło się między innymi wezwanie do strony rosyjskiej, aby zwróciła Polsce wrak samolotu Tu-154M.
Audio
  • Strasburg: Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zagłosuje nad raportem w sprawie katastrofy smoleńskiej. Relacja Karola Surówki (IAR)
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod SmoleńskiemFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Raport powstawał ponad cztery lata, przygotował go holenderski poseł Pieter Omtzigt. W dokumencie znalazły się opinie ekspertów prawa międzynarodowego. Uznali oni, że zgodnie z konwencją chicagowską wrak TU-154M powinien być Polsce zwrócony. W raporcie zaznaczono również, że ma się to odbyć w ścisłej współpracy z polskimi ekspertami, by uniknąć niszczenia potencjalnego materiału dowodowego.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zrzesza parlamentarzystów z 47 krajów, nie tylko państw należących do Unii Europejskiej - do Zgromadzenia należą również parlamentarzyści z m.in. Ukrainy, Gruzji i Rosji. Rosyjscy deputowani stracili jednak prawo do głosowania w sprawie raportów i rezolucji w 2014 roku, po aneksji Krymu. W odpowiedzi przestali przyjeżdżać do Strasburga.

Zgromadzenie parlamentarne pełni funkcje doradcze, nadzoruje przestrzeganie demokratycznych praw, zgłasza też nowe propozycje. Nie ma jednak możliwości nałożenia sankcji ani kar finansowych.

mr

Czytaj także

Trybunał w Strasburgu: znamy wyrok w sprawie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 13:30
Trybunał w Strasurgu odniósł się do sprawy dwóch rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej skarżącym Polskę za ekshumacje ciał ich bliskich, wbrew ich woli. Polska Prokuratura Krajowa na razie nie komentuje wyroku. 
rozwiń zwiń