X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trwa szczyt V4. Doradca prezydenta: nie ma sporu o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 06:27
Najważniejsze sprawy dla regionu oraz dla Unii Europejskiej - o tym na Słowacji rozmawiają prezydenci krajów Grupy Wyszehradzkiej. W tatrzańskim kurorcie Szczyrbskie Jezioro dzisiaj drugi i ostatni dzień rozmów przywódców Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
Audio
  • Szczyt V4 - drugi dzień spotkania. Relacja Wojciecha Cegielskiego ze Słowacji (IAR)
Prezydent Andrzej Duda (2P), prezydent Węgier Janosz Ader (C-P tyłem), prezydent Słowacji Andrej Kiska (C) i prezydent Czech Milosz Zeman (L) podczas pierwszej sesji plenarnej prezydentów Grupy Wyszehradzkiej w Grand Hotel Kempinski w miejscowości Szczyrbskie Jezioro na Słowacji
Prezydent Andrzej Duda (2P), prezydent Węgier Janosz Ader (C-P tyłem), prezydent Słowacji Andrej Kiska (C) i prezydent Czech Milosz Zeman (L) podczas pierwszej sesji plenarnej prezydentów Grupy Wyszehradzkiej w Grand Hotel Kempinski w miejscowości Szczyrbskie Jezioro na SłowacjiFoto: PAP/Leszek Szymański

Prezydenci rozmawiają o kwestii migracji, o przyszłym budżecie Unii Europejskiej, sytuacji po Brexicie a także o polityce energetycznej.

Ten ostatni punkt to m.in. rozbieżności wokół gazociągu Nord Stream 2, który jest budowany między Rosją a Niemcami. Polska i Słowacja sprzeciwiają się budowie, ale już Czechy i Węgry zachowują powściągliwość w tej sprawie.

Szef gabinetu polskiego prezydenta Krzysztof Szczerski uważa jednak, że wśród krajów grupy V4 nie ma sporu o gazociąg. - Polska i Słowacja są championem, liderami jeśli chodzi o opinię na temat Nord Stream 2. Pozostałe kraje przyjmują nasze stanowisko do wiadomości i nie działając w ramach projektu Nord Stream 2, tym samym wspierają nasze stanowisko krytyczne, bo to jest ważne, że nikt dzisiaj nie deklaruje w żadnym z tych krajów uczestnictwa w projekcie Nord Stream 2 ani nie będzie jego beneficjentem - mówił Krzysztof Szczerski na Słowacji.

Tematem rozmów prezydentów ma być też polityka społeczna prowadzona w poszczególnych krajach Grupy Wyszehradzkiej.

IAR/agkm

Czytaj także

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji. Rozmowy o migracji, budżecie i przyszłości UE [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:05
Migracja, budżet Unii Europejskiej, przyszłość Wspólnoty, a także sprawy energetyczne - takie były tematy pierwszego dnia spotkania prezydentów Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji. W dorocznych rozmowach głów państw Polski, Czech, Słowacji i Węgier Polskę reprezentuje Andrzej Duda. Dwudniowe spotkanie tym razem zorganizowano w słowackim mieście Szczyrbskie Jezioro u podnóża Tatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Ekspert: kraje V4 to jedyni wygrani ustaleń o elektromobilności

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:09
- Zawarte porozumienie UE dotyczące elektromobilności, będzie jak najbardziej korzystne dla państw Grupy Wyszehradzkiej - mówił w audycji "Więcej świata" Wojciech Przybylski z Visegrad insight.
rozwiń zwiń