X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: przyśpieszymy rozwój sieci gazowej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:30
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział Program przyśpieszenia inwestycji w sieć gazową Polski. Za sprawą tego programu gaz trafi do 300 gmin, a tym samym powstanie prawie 5 tysięcy sieci gazowych i 77 stacji LNG. Program zainaugurowano w gminie Halinów, w województwie mazowieckim. To tam rozpocznie się gazyfikacja.
Audio
  • Mateusz Morawiecki: przyśpieszymy rozwój sieci gazowej w Polsce (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Przemysław Piątkowski

- Gaz jest dla nas bardzo ważnym krajowym źródłem energii - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości. - Wydobywamy ponad 4 mld metrów sześciennych gazu, z czego zużywamy około 17 mld metrów sześciennych. Im więcej będziemy mogli sami wydobywać, a później przez sieć naszą rozpowszechniać, tym bardziej będziemy niezależni od zewnętrznych źródeł gazu - wskazywał premier.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że rozwój sieci gazowej przyniesie wiele korzyści dla kraju. - Czyste powietrze, zwiększenie suwerenności energetycznej naszego kraju, tworzenie miejsc pracy, bo te prace będą wykonywane przez polskich podwykonawców - mówił Mateusz Morawiecki.

Realizacja programu rozpocznie się w gminie Halinów. Zostaną tam zgazyfikowane miejscowości, takie jak: Kazimierów, Krzewina i Mrowiska. Wartość inwestycji to ponad 1.7 mln zł, natomiast jej zakończenie planowane jest w 2019 roku.

Program gazyfikacji Polski realizuje Polska Spółka Gazownictwa z grupy PGNiG. Polska Spółka przeznaczy na ten cel dodatkowe środki w wysokości blisko 870 milionów złotych, które pochodzą z dywidendy z zysku PGNiG za 2017 rok.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd ma sposób na zanieczyszczenie powietrza? Premier zapowiada zwiększenie wydobycia gazu ziemnego

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 19:28
- Wkrótce minister energii Krzysztof Tchórzewski przedstawi program gazyfikacji, który co najmniej o 10 proc. a może nawet o 20 proc. zwiększy liczbę gmin, gdzie będzie gaz. Ten program również przyczyni się do czystszego powietrza - powiedział premier w Suwałkach
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: "Możemy poprawić sytuację jakości powietrza"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 20:36
Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Suwałk, że program "Czyste powietrze" może objąć od 4 do 5 milionów gospodarstw domowych. Program zakłada, między innymi, wymianę pieców połączoną z termomodernizacją domów jednorodzinnych.
rozwiń zwiń