X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 07:05
Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,0, które nawiedziło Indonezję. Lokalne władze poinformowały, że ofiary straciły życie pod gruzami budynków, które zawaliły się w dystrykcie Sumenep we wschodniej części wyspy Jawa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: AFP / NICOLAS ASFOURI

- Ziemia zatrzęsła się, kiedy wszyscy spali. Osoby, które zginęły, nie miały szans na ucieczki - powiedział szef krajowej służby do spraw klęsk żywiołowych. Wstrząsy były też odczuwane w miejscowości Denpasar na wyspie Bali, która jest celem wakacyjnych wyjazdów turystów z całego świata.

Po trzęsieniu ziemi nie wydano ostrzeżeń o tsunami. Epicentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości około 10 kilometrów na Morzu Balijskim, około 40 kilometrów na północ od wschodniego krańca wyspy Jawa i około 150 kilometrów od wyspy Bali. 

Na Bali w tym tygodniu odbywa się doroczne spotkanie przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, które zgromadziło ponad 19 tysięcy delegatów.

28 września wstrząsy o magnitudzie 7,5 nawiedziły indonezyjską wyspę Celebes i wywołały fale tsunami sięgające sześciu metrów wysokości. Zginęły ponad dwa tysiące osób, kilka tysięcy osób jest zaginionych.

Wstrząsy również w pobliżu Papui Nowej-Gwinei

Służby geologiczne odwołały ostrzeżenie o tsunami po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,0, które dotknęło Papuę-Nową Gwineę. Epicentrum znajdowało się około 120 kilometrów na południowy wschód od miasta Kimbe na wyspie Nowa Brytania, na głębokości około 40 kilometrów.

Po najsilniejszym wstrząsie wystąpiły wstrząsy wtórne. Nie ma doniesień o ofiarach ani o zniszczeniach. Amerykańska służba geologiczna poinformowała, że jest małe prawdopodobieństwo ofiar i zniszczeń.

Indonezja i Papua-Nowa Gwinea są szczególnie narażone na trzęsienia ziemi. Znajdują się w tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia, obszarze, na którym stykają się płyty tektoniczne.

msze

Czytaj także

Indonezja: rośnie bilans ofiar po trzęsieniu ziemi w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 11:34
Co najmniej 5 tysięcy osób uważa się za zaginione po zeszłotygodniowym trzęsieniu ziemi na indonezyjskiej wyspie Celebes. Poinformował o tym rzecznik rządowej agencji, zajmującej się usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.
rozwiń zwiń