more_horiz
Wiadomości

Najnowszy sondaż: PiS lekko w górę, Koalicja Obywatelska lekko w dół

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 07:55
Z najnowszego sondażu IBRiS przygotowanego dla „Rzeczpospolitej” wynika, iż poparcie dla głównych ugrupowań politycznych niewiele się zmienia. Prowadzi PIS, na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. 
Sejm RP. Zdjęcie ilustracyjne.
Sejm RP. Zdjęcie ilustracyjne.Foto: sejm.gov.pl

Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłoby 5 ugrupowań: PiS z 37,2 proc. (wzrost 0 0,6 punktu procentowego w porównaniu z badaniami wykonanymi w sierpniu). Na kolejnym miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska Platformy, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej z poparciem na poziomie 30 proc. (spadek o -0,9 pp).

Na trzecie miejsce wskoczyłoby ugupowanie Kukiz’15 z wynikiem 10,1 proc. (skok aż o +3,1 pp). Na czwartym – SLD z wynikiem 7 proc. (-1,6 pp). Jako ostatnie, w sejmowych ławach zasiadłoby PSL z wynikiem 5,2 proc. (+0,2 pp).

Według sondażu osób niezdecydowanych jest 6,8 proc.

- Sondaż pokazuje silną i ustabilizowaną pozycję dwóch bloków: KO i PiS. Nie odzwierciedla jeszcze strat dla PiS w związku z kompromitującymi cytatami premiera Morawieckiego z restauracji Sowa i Przyjaciele - mówi w rozmowie z "Rz" Tomasz Siemoniak, szef kampanii Koalicji Obywatelskiej.

- Jestem w tym temacie bardzo - nomen omen - monotematyczny. Nie oglądamy się na sondaże. – podkreśla w rozmowie z gazetą Tomasz Poręba, szef sztabu PiS.

tjak


Zobacz więcej na temat: polityka POLSKA sondaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBOS: 68 proc. Polaków ufa prezydentowi, 57 proc. premierowi. Schetyna z 45 proc. nieufności

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 16:14
Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc. Na trzecim miejscu rankingu zaufania jest Paweł Kukiz (52 proc.). Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS wciąż na czele sondaży przedwyborczych. Pozostałe ugrupowania daleko w tyle

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 16:03
34 procent respondentów w wyborach do sejmików województw zagłosowałoby na PiS, Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polska uzyskałaby 15 proc., Kukiz'15 - 8 proc., a PSL i Bezpartyjni Samorządowcy zdobyliby po 5 proc. - wynika z wrześniowego sondażu CBOS.
rozwiń zwiń