X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska Akcja Humanitarna włączyła się w pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 21:48
Polska Akcja Humanitarna rozpoczyna pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Indonezji. Organizacja już zbiera pieniądze, które zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby mieszkańców tego kraju.
Audio
  • PAH rozpoczyna pomoc dla Indonezji. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Po trzęsieniu ziemi w Indonezji
Po trzęsieniu ziemi w IndonezjiFoto: PAP/EPA/Hotli Simanjuntak

Trzęsienie ziemi o sile 7,5 stopnia w skali Richtera nawiedziło rejon miasta Palu na wyspie Celebes ponad tydzień temu. Do tej pory liczba zabitych sięga prawie 1800 osób. Z kolei pięć tysięcy osób uważa się za zaginione.

Aleksandra Zabłocka z Polskiej Akcji Humanitarnej podkreślała w rozmowie z Polskim Radiem, że teraz jednym z najważniejszych zadań organizacji pomocowych jest dostarczenie mieszkańcom wody pitnej. Chodzi o to, aby zmniejszyć ryzyko epidemii.

- Brak dostępu do czystej wody, skażenie wody wywołane zniszczeniem infrastruktury wodnej, a także brak dostępu do podstawowych warunków sanitarnych powodują wzrost ryzyka epidemiologicznego. Uzdrawianie wody jest kluczowe, aby zapobiec takim chorobom jak cholera czy dur brzuszny - dodaje Aleksandra Zabłocka.

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła na razie zbiórkę pieniędzy i czeka na informacje miejscowych władz w Indonezji co do najważniejszych potrzeb. Dopiero wówczas PAH chce podjąć ostateczną decyzję na co dokładnie przeznaczone zostaną pieniądze.

- Czekamy na wyniki analizy potrzeb. Na bieżąco to monitorujemy i w zależności od tego, co przekażą nam osoby, które są na miejscu, będziemy dostosowywać naszą pomoc - deklaruje przedstawicielka PAH.

Trzęsienia ziemi nie należą w Indonezji do rzadkości. Najnowsze trzęsienie było jednak wyjątkowo silne, m.in. dlatego, że doszło do niego stosunkowo blisko powierzchni ziemi.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak