X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: idziemy w kierunku niezależności energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 10:52
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił na Podkarpaciu, że Polska idzie w kierunku niezależności energetycznej i gazowej. Dodał, że nie będziemy potrzebowali gazu, który będzie nas uzależniał w jakikolwiek sposób od Gazpromu i od Rosji. 
Audio
  • Premier: idziemy w kierunku niezależności, suwerenności energetycznej (IAR)
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki Foto: twitter.com/PremierRP

Szef rządu odwiedził pole wydobywcze w Kramarzówce, w okolicach której odkryto duże złoże gazu. Zasoby szacowane są na 12 miliardów metrów sześciennych. - My opieramy się na naszym gazie, terminalu LNG w Świnoujściu i gazociągu z Norwegii - podkreślił.

Przypomniał, że zwiększenie wydobycia surowców zapisano w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. - Przede wszystkim wydobywamy nasz gaz, oprócz tego zbudujemy Baltic Pipe - gazociąg na Szelf Norweski, rozmowy z Duńczykami i Norwegami są bardzo zaawansowane, przebiegają one bardzo dobrze - uzupełnił.

Dodał, że "127 gmin Podkarpacia korzysta z tego, że zwiększamy wydobycie gazu, to oznacza większe możliwości inwestycyjne i rozwojowe" 
PGNIG poinformowało, że wydobycie gazu na Podkarpaciu wzrośnie w ciągu 5 lat do 1,75 mld metrów sześciennych rocznie, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa energetycznego regionu i kraju.

Spółka opracowała nową koncepcję poszukiwań i wydobycia gazu w 2016 roku. Na Podkarpaciu prowadzono nowe badania, m.in. największe w Europie trójwymiarowe zdjęcie sejsmiczne Przemyśl-Kramarzówka-Rybotyczne-Fredropol o powierzchni prawie 1300 kilometrów kwadratowych. PGNiG szacuje, że na obszarze zdjęcia znajduje się około 50 miliardów metrów sześciennych gazu.

Rocznie Polska zużywa blisko 17 mld metrów sześciennych gazu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak