X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna odsłona afery taśmowej. Sławomir Nowak zdradza, dlaczego Tomasz Arabski dostał ochronę

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 21:41
Portal tvp.info opublikował kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Podczas rozmowy Sławomir Nowak, minister transportu w rządzie PO-PSL, ujawnia, że w 2009 r. kilku ministrów otrzymało ochronę Biura Ochrony Rządu tylko po to, by jeden z nich – Tomasz Arabski – nie musiał płacić za przeloty do Gdańska. – Tylko nie mówcie, kto wam zdradził – można usłyszeć w nagraniu.
Afera taśmowa
Afera taśmowaFoto: PAP/Jakub Kamiński

Podczas prac nad ustawą hazardową w 2009 r. ochronę otrzymali ministrowie Michał Boni (przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów), Jacek Kapica (podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów) i wspomniany Tomasz Arabski (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów). Jak wynika z rozmowy, Michał Boni, w 2014 r. już były minister cyfryzacji, nadal korzystał z ochrony - przypomina portal tvp.info.

Zapis rozmowy z restauracji Sowa i Przyjaciele opublikowany przez portal tvp.info:

Nowak: Tak samo jak Boni, który jeździ z ochroną cały czas, ku*wa, no proszę was, no po co mu ten BOR? No tak, no bo on jeszcze z poprzedniej kadencji, jak była ta „hazardówka” i była ustawa hazardowa potem, tak? No, to oni tam, moim zdaniem, ściemniali.

Rozmówca: Pamiętam, że tam też Kapica miał ochronę chyba, coś takiego, tak?

Nowak: No tak, bo robili taką atmosferę, że chcą nas wszystkich zabić, że tutaj naruszyli straszne ten… jeden czysty pic. Tylko nikomu tego nie mówcie, kto wam zdradził… tylko dlatego żeby „Arab” mógł latać za pieniądze BOR-u do Gdańska, bo „Arab” wtedy też dostał ochronę.

Rozmówca: Aha, bo on wtedy był bez kasy…

Nowak: No tak, bez kasy, nie był posłem. Bo nam Sejm płaci za przeloty, a „Arab” jeden biedny, musiał jeździć samochodem itd. A żeby nie narażać kancelarii na koszty, głupie zresztą, to wymyślili, że BOR będzie. Dostanie BOR, a żeby on nie jeden dostał BOR, to musi być szerzej.

W 2009 r. ówczesny rzecznik rządu Paweł Graś w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie RMF FM tłumaczył, że zarówno Arabski, jak i dwaj pozostali ministrowie „w najbliższych tygodniach będą się zajmować” ustawą hazardową.

– Trzeba sobie zdać sprawę, że to jest naprawdę olbrzymi rynek, że ta ustawa jest dla tego rynku restrykcyjna, że jest to rynek często z pogranicza świata legalnego i półlegalnego albo wręcz nielegalnego. No i niestety należy się spodziewać, że ten świat będzie się przed tymi zmianami bronić – wyjaśniał Graś.

pkur/portal tvp.info