X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory samorządowe 2018. Test obciążeniowy systemu Wsparcia Organów Wyborczych z problemami

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 09:41
System Wsparcia Organów Wyborczych usprawniony. – Działa już poprawnie – poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Ostatni test systemu wykrył bowiem problem w infrastrukturze teleinformatycznej KBW, której obciążenie spowolniło jego działanie.
Ілюстрацыйны здымакFoto: pryzmat/shutterstock.com

W środę we wszystkich gminach odbyły się testy wydajnościowe i obciążeniowe informatycznego systemu Wsparcia Organów Wyborczych (WOW). Podczas sprawdzania jego pracy wykryto jeden problem. Nie dotyczył samego systemu, tylko pewnych elementów infrastruktury teleinformatycznej KBW.

- Ich obciążenie spowodowało negatywny wpływ na funkcjonowanie systemu WOW – powiedziała Magdalena Pietrzak. Dodała jednocześnie, że ze względów bezpieczeństwa nie może ujawniać szczegółów dot. Infrastruktury.

- Podczas testu udało się zidentyfikować elementy infrastruktury, które przy nadmiernym obciążeniu spowolniły całkowicie system WOW. Zespół zajmujący się systemem podjął już dodatkowe działania korygujące i zapobiegawcze, których skuteczność będziemy obserwować przy okazji kolejnego testu. Najważniejsze, że problem został szybko zidentyfikowany i testowana konfiguracja pozwoliła na jego błyskawiczne wykrycie oraz wyeliminowanie. Dzięki temu test mógł być kontynuowany i z powodzeniem ukończony – oświadczyła Magdalena Pietrzak.

Jak poinformowała szefowa KBW, kolejny test obciążeniowy planowany jest w przyszłą środę.

Pietrzak zapewniła, że podczas jesiennych wyborów samorządowych sytuacja z 2014 r. nie powtórzy się na 100 procent.

- Problem wówczas nie dotyczył tylko systemu informatycznego, ale również decyzyjności, a raczej braku decyzji wtedy, kiedy już było wiadomo, że system informatyczny nie działa. Decyzja o ręcznym liczeniu głosów powinna nastąpić kilka dni wcześniej – oceniła.

bb