X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany w sprawie tajemnicy zawodowej. Ministerstwo sprawiedliwości zabrało głos

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 21:08
"Nie będzie zmian w zakresie tajemnicy zawodowej - dziennikarskiej, lekarskiej i adwokackiej. Robocze koncepcje, które zakładały pewne ograniczenia tajemnic, nie zyskały akceptacji kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości"- informuje na Twitterze rzecznik resortu Jan Kanthak. 
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz szef Gabinetu Politycznego Ministra Jan Kanthak
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz szef Gabinetu Politycznego Ministra Jan Kanthak Foto: PAP/Paweł Supernak

Rzecznik dodaje, że "ministerstwo będzie uczestniczyć w pracach studyjnych na forum międzynarodowym związanych z problematyką ochrony tajemnic, w kontekście zagrożeń terrorystycznych i prania brudnych pieniędzy". 

Według "Dziennika Gazeta Prawna", w zapowiedzianej przez resort sprawiedliwości nowelizacji Kodeksu postępowania karnego, ma znaleźć się zmiana, według której prokurator będzie mógł wydobyć od adwokata poufne informacje o jego kliencie bez pytania sądu o zgodę; to samo dotyczy przesłuchiwania radców prawnych, lekarzy, doradców podatkowych, dziennikarzy i przedstawicieli innych profesji ustawowo zobowiązanych do zachowania tajemnicy.

Zbigniew Ziobro przyznał w ub. tygodniu, że prace nad zmianami dotyczącymi tajemnicy zawodowej rzeczywiście trwają, ale - jak zapewniał - nie dotkną one w najmniejszym stopniu dziennikarzy. Jak poinformował, z propozycją wprowadzenia zmian wystąpili do MS prokuratorzy.

dn

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: zmiany w prawie nie dotyczą dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 08:04
- Przepis o tajemnicy zawodowej jest przepisem dość szerokim i dotyczy różnych grup zawodowych, a sprawa jest związana z zagrożeniem terrorystycznym i najcięższymi przestępstwami - mówił w "Sygnałach dnia" Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesna chce informacji z MS w sprawie projektowanych zmian dot. tajemnicy zawodowej

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 15:36
Nowoczesna zwróciła się do Ministerstwa Sprawiedliwości z interpelacją, w której domaga się informacji na temat prac nad zmianami dotyczącymi tajemnicy zawodowej - poinformowała we wtorek posłanka ugrupowania Kamila Gasiuk-Pihowicz. 
rozwiń zwiń