X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych odsłonił tablicę upamiętniającą zmarłego powstańca

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 14:32
Z inicjatywy członków zarządu głównego Związku Powstańców Warszawskich w stolicy odsłonięto tablicę, upamiętniającą generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego.
Audio
  • Odsłonięto tablicę upamiętniającą gen. Zbigniewa Ścibor - Rylskiego (IAR)
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, Honorowego Obywatela m.st. Warszawy
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, Honorowego Obywatela m.st. WarszawyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Żołnierz Armii Krajowej, powstaniec, jeden z inicjatorów budowy Muzeum Powstania Warszawskiego zmarł 3 sierpnia w wieku 101 lat. Dzisiaj, dokładnie w 74. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, na ścianie siedziby Związku Powstańców Warszawskich przy ulicy Długiej odsłonięto tablicę upamiętniającą generała.

Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich, Halina Jędrzejewska pseudonim „Sławka”, prosiła w trakcie uroczystości, by pamiętać o generale.

- Chciałabym żebyście wszyscy Państwo zapamiętali generała takim jakim był przez całe swoje życie, nie tylko przez ten ostatni okres, ostatnie lata, kiedy był przewodniczącym związku. Był dla nas kimś niezwykłym, komu wierzyliśmy bardzo, komu ufaliśmy i po prostu kogo kochaliśmy - dodała Halina Jędrzejewska.

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk, dodał, że pamięć o generale nie zginie.

- Dzięki tej tablicy, dzięki temu, że postać generała pozostaje w naszych sercach wiemy i wierzymy, że jest wśród nas, że jego śmierć niczego nie kończy, tylko otwiera kolejną kartę w dziejach Rzeczpospolitej. Kartę pamięci i wdzięczności wobec pokolenia, które uosabiał generał Ścibor-Rylski - mówił w trakcie uroczystości odsłonięcia tablicy Jan Józef Kasprzyk.

To nie jedyna forma upamiętnienia generała. Związek Powstańców Warszawskich chce zbudować pomnik Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. Jego odsłonięcie ma nastąpić 3 sierpnia 2019 roku, w pierwszą rocznicę śmierci generała.

kpln

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: pogrzeb gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 16:40
Generał Zbigniew Ścibor-Rylski został pochowany na warszawskich Powązkach. Zmarłego pożegnali: rodzina, przyjaciele, powstańcy warszawscy, przedstawiciele władz i mieszkańcy Warszawy.
rozwiń zwiń