X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Senat uczcił 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 10:41
Uchwałę w tej sprawie przyjęto jednogłośnie. W dokumencie podkreślono między innymi, że "wielkość tego pontyfikatu to bezapelacyjny wpływ na wydarzenia końca XX wieku".
Audio
  • Senat uczcił 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża (IAR)
Posiedzenie Senatu RP
Posiedzenie Senatu RPFoto: facebook/senat RP

Treść uchwały odczytał senator Prawa i Sprawiedliwości Czesław Ryszka. "Papież z Polski przyczynił się do przemian w świecie, które doprowadziły do upadku imperium zła - jak prezydent USA Ronald Reagan nazwał Związek Radziecki" - napisano.

Dokument podkreśla ponadto, że "osoba Jana Pawła II zostanie na zawsze związana z powstaniem ruchu Solidarność w Polsce, a w konsekwencji z upadkiem Muru Berlińskiego, z rozpadem żelaznej kurtyny, z wolnością krajów Europy Środkowo-Wschodniej".

Czesław Ryszka dodał, że w uchwale Senatu podkreślono również, że Jan Paweł II przeszedł do historii jako papież Kultu Miłosierdzia Bożego i Rodziny, obrońca małżeństwa i prawa do życia nienarodzonych, świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. "Nauczał, że prawo dziecka do życia w rodzinie jest fundamentem cywilizacji i kultury. Jeśli nie ma poszanowania dla życia i rodziny, nie istnieją inne prawa, jak wolność, sprawiedliwość, godność człowieka" - czytamy w dokumencie. 

W uchwale senatorowie przypomnieli również, że podczas trwania pontyfikatu, Jan Paweł II odwiedził ponad 140 państw, w tym wiele z nich kilkakrotnie. "Nie obawiał się pojechać do Sarajewa, Libanu, Kijowa, Hawany, Aten czy Jerozolimy. Marzył o pielgrzymce do Rosji oraz Chin" - napisano.

Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16. października 1978 roku. Zmarł 2. kwietnia 2005 roku. Dziewięć lat po śmierci został ogłoszony świętym.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzynaście lat temu odszedł Jan Paweł II. Wieczorna modlitwa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 19:32
Mija 13 lat od śmierci Jana Pawła II. „ Nie lękajcie się”- te słowa papieża Polaka są hasłem obchodów rocznicy jego śmierci, które organizuje warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II. Centrum zaprasza na godzinę 21.00 na wieczorne skupienie i modlitwę na Placu Piłsudskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń