more_horiz
Wiadomości

CBOS: 68 proc. Polaków ufa prezydentowi, 57 proc. premierowi. Schetyna z 45 proc. nieufności

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 16:14
Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc. Na trzecim miejscu rankingu zaufania jest Paweł Kukiz (52 proc.). Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W porównaniu do badania przeprowadzonego pod koniec sierpnia zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy wzrosło o 2 pkt proc. - z 66 proc. do 68 proc. W mniejszości pozostają badani, którzy mu nie ufają (22 proc.).

Na drugim miejscu rankingu zaufania plasuje się premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 57 proc. Polaków. Jest to taki sam wynik, jak w badaniu przeprowadzonym w sierpniu.

Zaufanie do lidera ruchu Kukiz'15 Pawła Kukiza spadło natomiast o jeden punkt procentowy (52 proc.) względem sierpniowego sondażu (53 proc.).

Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO, Grzegorza Schetynę. Brak zaufania do szefa Platformy wyraziło 45 proc. badanych - jest to prawie dwukrotnie więcej, niż osób, które mu ufają (23 proc. ankietowanych).

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: wolność to wspaniały dar opatrzności, ale też wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 12:49
Andrzej Duda powiedział, że wolność to wyzwanie do tego, abyśmy wykorzystywali nasze talenty do umacniania wspólnoty i siły państwa. W przemówieniu na XI. Zjeździe Gnieźnieńskim prezydent podkreślił, że wolność to wspaniały dar opatrzności, ale też wyzwanie. Przypomniał słowa świętego Jana Pawła II, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana.
rozwiń zwiń