X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Narodowcy przejmą Pruszków? Kandydat zapowiada audyty i czyszczenie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 17:12
"Nie bój się zmiany na lepsze" - takie hasło przyjął Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Pruszkowa. - Przeprowadzimy audyty i wyczyścimy Pruszków - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bąkiewicz. 
Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości
Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz NiepodległościFoto: PAP/Radek Pietruszka

Klaudia Dadura, PolskieRadio24.pl: W Pruszkowie od 20 lat rządzi ten sam prezydent Jan Starzyński. Jak Pan chce przekonać mieszkańców do tego, by oddali na Pana głos? 

Robert Bąkiewicz: Przede wszystkim pan Starzyński nie wykorzystał wystarczająco swojej prezydentury. Nie rozwiązał podstawowych problemów komunikacyjnych. Przykład? Żbików i Gąsin są w dalszym ciągu słabo skomunikowane z Pruszkowem. Co prawda poczyniono pewne inwestycje, by tę komunikację udrożnić, ale to wciąż za mało. Zaniedbane są również niektóre budynki komunalne. Byłem ostatnio w jednym z nich. Ludzie palili tam węglem i drzewem, tynk spadał z budynków, a na zewnątrz bawiły się kilkuletnie dzieci. Komuś może się stać krzywda. Miasto nie tworzy tym ludziom odpowiednich warunków. Kolejna kwestia to sprawa rozliczenia poprzednich rządów. W przypadku pewnych inwestycji doszło do nadużyć. Przeprowadzimy audyty i wyczyścimy Pruszków. Mamy bowiem do czynienia z układem. 

Pomimo układu, o którym Pan mówi i wielu zaniedbań, z jakichś powodów ludzie od 20 lat głosują na Jana Starzyńskiego. 

Do tej pory nie było odpowiednich kontrkandydatów dla obecnego prezydenta. Poza tym w porównaniu do tego, co było 20 lat temu, miasto się rozwinęło. Ale mogło być przecież lepiej. 

Pruszków kojarzony jest głównie z mafią. Jak chce Pan zmienić ten wizerunek? 

Współpracuję z wieloma ekspertami, którzy pomogą mi pokazać Pruszków z lepszej strony. Wśród nich są m.in. znany adwokat Stefan Hambura, prof. Mirosław Dakowski czy dr Krzysztof Kawęcki. Mamy już hasło wyborcze: "Nie bój się zmiany na lepsze". 

Rozumiem, że będą to ludzie odpowiadający za PR w Pruszkowie, gdy zostanie pan prezydentem? 

Tak.

Jak oceni pan kandydaturę Zdzisława Sipiery, syna wojewody mazowieckiego, który startuje z list Prawa i Sprawiedliwości? 

Wystawienie Sipiery wiązało się z wieloma konfliktami w samym PiS. Nie rozumiem tej decyzji, bo Maksym Gołoś, który był naturalnym kandydatem, miał większe poparcie społeczne. Nie najgorzej sprawdzał się jako polityk samorządowy. Sipiera natomiast dla Pruszkowa nie zrobił nic. 

Robertem Bąkiewiczem rozmawiała Klaudia Dadura, PolskieRadio24.pl

Czytaj także

Wybory samorządowe: pozostał tydzień na zgłaszanie kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 09:33
Pozostał tydzień na rejestrowanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Swoich kandydatów mogą zgłaszać tylko te komitety, które zarejestrowały listy w wyborach do rad w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie.
rozwiń zwiń