X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Turcja: Erdogan mianuje Erdogana. Zobacz nietypowy dokument państwowego funduszu inwestycyjnego

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 17:05
Kilka dni temu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan mianował się przewodniczącym państwowego funduszu inwestycyjnego. Pozbył się całego zarządu, za to na pokład zaprosił swojego zięcia. Niedawno do sieci wypłynęło zdjęcie nietypowego dokumentu.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan
Prezydent Turcji Recep Tayyip ErdoganFoto: shutterstock/Sasa Dzambic Photography

Remont kapitalny w zarządzie funduszu nastąpił dwa lata po jego ustanowieniu i powierzeniu mu 200 miliardów dolarów z wypracowanego majątku narodowego, by uspokoić wrzenie na rynku finansowym, spowodowane nieudanym zamachem stanu. Jednakże cele i strategia organizacji nigdy nie były do końca jasne, a wewnętrzne konflikty doprowadziły do wyrzucenia ówczesnego dyrektora generalnego, zaraz potem gdy Erdogan publicznie wyraził swoje niezadowolenie z zarządzania funduszem.

Reorganizacja wzmocniła tym samym wpływ prezydenta na kolejną kluczową instytucję finansową Turcji. W majowym wywiadzie z Bloombergiem Erdogan obiecał zresztą wywierać większy wpływ na politykę ekonomiczną kraju, jeśli tylko zdobędzie większą siłę wykonawczą po czerwcowych wyborach. Przyrzekł również wówczas usunięcie "starej gwardii", która prowadziła politykę ekonomiczną kraju od 2002 roku oraz nadanie sobie wyłącznego upoważnienia do rozmów z Bankiem Centralnym oraz pozostałymi instytucjami państwa.

jp/next.gazeta.pl

Czytaj także

USA i Turcja. Koniec przyjaźni i sojuszu?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 09:00
Na stosunki między Ankarą a Waszyngtonem rzuciła cień sprawa amerykańskiego pastora oskarżonego w Turcji o terroryzm. Donald Trump zagroził, że jeśli Turcja nie uwolni pastora, USA nałożą na nią "szerokie sankcje". I przeszedł od słów do czynów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik partii CDU: pomoc finansowa dla Turcji tylko jeśli ten kraj zmieni swoją politykę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 14:59
W wypowiedzi dla poniedziałkowego wydania dziennika "Rheinische Post" rzecznik niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) do spraw polityki zagranicznej Juergen Hardt uzależnił ewentualną pomoc finansową Niemiec dla Turcji od zmiany jej polityki.
rozwiń zwiń