X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ważna zmiana w płatnościach kartą. Wejdzie w życie w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 15:26
W przyszłym roku czeka nas rewolucja w płatnościach kartami. Chodzi o zwięszkenie limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN do kwoty 100 zł. Zgodę na takie rozwiązanie otrzymało już Mastercard, a niedawno wniosek w tej sprawie złożyła Visa.
Obecnie limit przy płatnościach zbliżeniowych bez podawania PIN wynosi 50 zł
Obecnie limit przy płatnościach zbliżeniowych bez podawania PIN wynosi 50 zł Foto: Pixabay

W maju b.r. Mastercard otrzymał zgodę Narodowego Banku Polskiego na zwiększenie do 100 złotych limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN. Jak informuje portal tvn24bis, niedawno taki wniosek złożyła Visa.

Mastercard zamierza zmianę wprowadzić nie wcześniej niż w drugim kwartale 2019 roku. Visa natomiast nowy limit chce stosować w trzecim kwartale.

Obecnie limit płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania PIN wynosi 50 zł. Ustalono go w 2007 roku. Wyższe limity niż w naszym kraju obowiązują m.in. na Słowacji (20 euro) i w Rumunii (100 lejów, około 90 zł).

Z końcem 2017 roku prawie 95 procent terminali płatniczych umożliwiało transakcje w tej technologii.

Według danych NBP na koniec pierwszego kwartału 2018 roku na polskim rynku w obiegu znajdowało się około 31,9 mln kart z funkcją zbliżeniową. W trakcie pierwszych trzech miesięcy tego roku przeprowadzono nimi 755,7 mln transakcji.

bartos/tvn24bis.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak