X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad 1000 zatrzymanych na akcjach protestu w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 10:41
Setki zatrzymanych w kilkudziesięciu miastach Rosji w związku z protestami przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego, dziesiątki pobitych, dwie osoby z zarzutami napaści na policjanta – to wstępny bilans po demonstracjach w Rosji według obliczeń organizacji OVD-Info.
Protest 9 września w Moskwie
Protest 9 września w MoskwieFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Jak podaje OVD-Info, 452 osoby zostały zatrzymane w Petersburgu, 183 w Jekaterynburgu, 60 w  Krasnodarze, po 43 w Moskwie i Omsku, 23 w Permie, 22 w Kazaniu. OVD-Info zamieszcza na swojej stronie internetowej imienne spisy osób zatrzymanych. Ostateczny bilans może być o wiele wyższy.

Podczas protestów w wielu miejscach dochodziło do brutalnych przepychanek z policją. Skutkiem tego, jak oceniają komentatorzy, było dodatkowe obniżenie frekwencji na głosowaniach lokalnych, odbywających się w wielu miejscach w Rosji tego dnia.

WIDEO: protesty w Rosji

Protesty przeciw zmianom systemu emerytalnego zostały zorganizowane przez środowisko opozycyjne skupione wokół Aleksieja Nawalnego. On sam został aresztowany pod koniec sierpnia i nie mógł brać udziału w protestach.

Projekt rządowy zakłada podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn o pięć lat. Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w wystąpieniu telewizyjnym, że zmiany w systemie emerytalnym są potrzebne, choć jednocześnie przedstawił modyfikacje łagodzące pierwotny projekt rządowy.

W niedzielę w Rosji miały miejsce wybory lokalne – w wielu miejscach, w 80 spośród 85 podmiotów administracyjnych Federacji Rosyjskiej wyłaniano merów, lokalne parlamenty, gubernatorów obwodów. W Moskwie, tak jak przewidywano, merem został bliski sojusznik prezydenta Rosji Władimira Putina, Siergiej Sobianin, który według oficjalnycj danych otrzymał 70, 02 procent przy frekwencji około 30 procent. Podczas poprzednich wyborów Sobianin o mało co nie musiał zmierzyć się z drugą turą - w 2013 roku jego rywalem był Aleksiej Nawalny, startujący wówczas z listy partii Parnas Borysa Niemcowa. 

W wyborach lokalnych wygrywali kandydaci partii Jedna Rosja. Jak podają media, drugie tury wyborów gubernatorów będą w czterech przypadkach - w Chakasji, Kraju Chabarowskim, Kraju Nadomorskim, obwodzie włodzimierskim. W kilku obwodach Jedna Rosja ustąpiła też Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej pod względem liczby miejsc w regionalnym parlamencie - dotyczy to Chakasji i obwodów uljanowskiego i irkuckiego.

Agnieszka Marcela Kamińska, PolskieRadio.pl

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak