X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: w całym kraju protesty. Zatrzymania współpracowników Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 13:56
W wielu miastach Rosji, równolegle do wyborów lokalnych, odbywają się protesty przeciw podniesieniu wieku emerytalnego. Niezależne organizacje informują o licznych zatrzymaniach.
Protesty w Moskwie
Protesty w MoskwieFoto: Nowaya Gazieta / Twitter

Według jednej z organizacji monitorującej prawa człowieka, OVD-Info, prewencyjnie przed demonstracją zatrzymanych zostało co najmniej 48 osób w 20 miastach Rosji. Natomiast w niedzielę do południa są już informacje o kilkudziesięciu zatrzymanych.

Manifestacje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego mają odbyć się w niedzielę w sumie w 80 miastach.

Dochodzi do zatrzymań współpracowników Nawalnego. W Petersburgu według niezależnego źródła zatrzymano około 25 osób. Są doniesienia o zatrzymaniach w Moskwie. W Chabarowsku zatrzymano koordynatora sztabu Aleksieja Worsina i organizatora akcji Iwana Zujewa. Według lokalnego sztabu Nawalnego zatrzymano tam co najmniej 10 osób. Również w Krasnojarsku zatrzymano kilka osób. W Komsomolsku nad Amurem organizatorzy nie mogli wyjść z domu, bo nie pozwoliła na to policyjna blokada.

Ciągle dochodzą informacje o nowych zatrzymaniach.

9 września w Rosji w wielu miejscach odbywają się rozmaite wybory na szczeblu lokalnym – mają być wyłonieni gubernatorzy części obwodów, wielu merów, niektóre parlamenty lokalne, przeprowadzane są referenda, w kilku miejscach są wybory uzupełniające do Dumy. Wyłonieni mają być m.in. gubernator obwodu moskiewskiego czy mer Moskwy (tu zwycięzcą zapewne będzie popierany przez Kreml Siergiej Sobianin)

Na 9 września jeden z liderów opozycji, bloger Aleksiej Nawalny zaplanował protesty przeciwko rządowemu projektowi zmian w systemie emerytalnym. Przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego opowiada się według sondaży ponad 90 procent respondentów. Nawalny nie kieruje osobiście protestami, bo został pod koniec sierpnia zatrzymany i skazany na 30 dni aresztu.  

Komentatorzy zauważają, że niezadowolenie wywołane planami podniesienia emerytur porównywane być może do protestów z 2005 roku, kiedy w całym kraju emeryci demonstrowali przeciwko odebraniu przywilejów socjalnych czasów sowieckich.

***

Zebrała Agnieszka Marcela Kamińska, PolskieRadio24.pl


Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja wybory w Rosji
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak