X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

SLD – Lewica Razem: wiemy jaką pójść drogą. Będziemy współrządzili

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 17:56
Przetrwaliśmy jako lewica najgorszy czas, będziemy współrządzili w wielu sejmikach – przekonywali w sobotę liderzy komitetu SLD-Lewica Razem podczas inauguracji swojej kampanii wyborczej w Dąbrowie Górniczej.
Konwencja SLD - Lewicy Razem
Konwencja SLD - Lewicy RazemFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Szef sztabu komitetu SLD–Lewica Razem i sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek przypominał podczas tego wydarzenia, że 21 października odbędą się pierwsze wybory po trudnych trzech latach od wyborów parlamentarnych w 2015 roku. - To trzy lata trudne dla Polski i trudne dla lewicy. Dzisiaj walczymy nie tylko o naszą obecność w samorządzie, o realizację naszego programu, ale przede wszystkim o demokrację, o rządy prawa, o przerwanie dominacji Prawa i Sprawiedliwości - mówił.

- To zadanie dla lewicy, bo Polska potrzebuje prawdziwej alternatywy. Mówię: prawdziwej alternatywy, bo taką nie jest Platforma Obywatelska, nie jest też taką Nowoczesna. Dzisiaj nie wystarczy powiedzieć: głosujcie na nas, bo Prawo i Sprawiedliwość jest złe. Dzisiaj musimy przekonać do naszej wizji gmin, powiatów i województw - pokazać, że lewica potrafi - wskazał Marcin Kulasek.

Lekcja pokory

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty przekonywał, że lewica przetrwała najgorszy czas po wyborach parlamentarnych. - Mam nadzieję, że nauczyło to nas pokory. (...) Mnie na pewno ona się przydała. Gdy dwa i pół roku temu zaproponowałem, aby wszyscy (byli) parlamentarzyści (SLD) startowali w wyborach samorządowych, było dużo w tej sprawie dyskusji - przypomniał. 

- W tej chwili wiem jedno, polska lewica się zmobilizowała. W czasach łatwych jest być łatwo odpowiedzialnym, ale w czasach trudnych bardzo trudno. Ludzie odpowiedzialni powiedzieli: stajemy przy was, walczymy, aby polska lewica w samorządach wzięła władzę, żeby miała jak najwięcej parlamentarzystów w wyborach do europarlamentu i aby wrócić do Sejmu - zaznaczył.

- Dlatego cieszę się, że wśród nas są nasi przyjaciele, posłowie, którzy byli posłami i którzy będą posłami; ludzie, którzy w tej chwili powiedzieli: jeżeli wszystkie ręce na pokład, to jesteśmy, pomagamy i walczymy - podkreślił szef SLD, wymieniając szereg postaci lewicy kandydujących w wyborach.

Polityk przedstawił m.in. Jerzego Wenderlicha, Waldemara Witkowskiego, Wincentego Elsnera, Andrzeja Szejnę, Bogusława Wontora, Marka Dyducha, Marka Balta, Zbyszka Zaborowskiego, Jacka Czerniaka, Ryszarda Zbrzyznego, Artura Ostrowskiego czy Małgorzatę Szmajdzińską. - To ekipa, która zwycięży w tych wyborach - ocenił.

- Będziemy współrządzili w wielu sejmikach, bo wiemy jak to zrobić, bo mamy to naprawdę poukładane, bo chcemy zwyciężyć, bo wystawiliśmy masę ludzi, bo wiemy jaką drogą pójść - przekonywał. - Bo macie też fajnego lidera - dodał.

"Oddamy co zabrał PiS"

Kandydat na prezydenta Warszawy Andrzej Rozenek podkreślał, że lewica "nie zabierze nikomu tego, co PiS dało, ale odda Polkom i Polakom to, co PiS zabrało". - Oddamy obywatelom poczucie bezpieczeństwa, przywrócimy Polsce zaszczytne miejsce we wspaniałej, zaszczytnej, wielkiej rodzinie europejskiej, zwrócimy wolność i swobodę obywatelską, odbudujemy społeczeństwo obywatelskie i świeckie państwo - deklarował.


- Przywrócimy niezależne sądownictwo i niezależną prokuraturę, zadbamy o ludzką godność, szczególnie godność wykluczonych, połączymy Polki i Polaków – zasypiemy te rowy, które przez tyle lat prawica tak skrzętnie w Polsce buduje. Dość podziałów! Dość polityki dwóch zwalczających się narodów. Mamy jedną Polskę i jedną ojczyznę" - apelował Andrzej Rozenek.

- Wszyscy wiemy, że PiS to zagrożenie. Trzeba ratować nasze małe ojczyzny przed tą zarazą, która się nazywa Prawo i Sprawiedliwość. Nieprzypadkowo świetny pan profesor Bralczyk zwrócił uwagę na paradoks nazwy "Prawo i Sprawiedliwość". Jeżeli dla kogoś prawo nie oznacza: sprawiedliwość, to w nazwie partii stawia "i". Dla nas prawo oznacza: sprawiedliwość, nie potrzebujemy żadnego "i" - przekonywał.

7 propozycji w 7 tygodni

Sekretarz generalny SLD informował w sobotę, że na zaproszenie tej partii do wspólnego komitetu odpowiedziało ponad 20 podmiotów. - Nie było łatwo, ale czasem wbrew animozjom z przeszłości udało nam się stworzyć wspólny program i wspólne listy - podkreślił. Jak zapowiedział, o "siedmiu filarach" swego programu komitet będzie mówił w siedmiu kolejnych tygodniach.

Pierwszy z nich, "Po stronie dziecka, po stronie rodzica", zostanie przedstawiony w najbliższy poniedziałek w Łodzi. Kolejny, "Zdrowie na miejsce", będzie prezentowany w następnym tygodniu w Kaliszu; potem: "Powietrze w normie" – w Warszawie, "Srebrna rewolucja" - w Bydgoszczy, "Dobre mieszkanie w każdej gminie" - w Szczecinie, "Przestrzeń, która nie kłamie i historia która nie dzieli" - w Olsztynie, a "Decydujemy wspólnie" - w Świdnicy i Wrocławiu.

Prócz tego, 15 września w Łodzi odbędzie się spotkanie kobiet lewicy, w Białymstoku natomiast planowana jest rozmowa nt. finansowania in vitro przez samorządy.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty zaproponował partiom opozycyjnym przedwyborczy "pakt"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 15:24
Umowa miałaby obejmować: dopilnowanie uczciwości wyborów samorządowych, poparcie w drugich turach kandydatów opozycji i niewchodzenie po wyborach w koalicje z PiS. Podczas konwencji wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Dąbrowie Górniczej Włodzmierz Czarzasty skierował także ofertę pomocy Robertowi Biedroniowi, o ile ten stworzy program lewicowy i będzie chciał stanąć na czele ruchu lewicowego.
rozwiń zwiń