X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pojedynki stulecia" - nowy program literacki TVP Kultura

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 17:52
W roku stulecia odzyskania niepodległości warto porównać poglądy i pomysły na Polskę najwybitniejszych rodzimych twórców. Nowy program TVP Kultura - "Pojedynki stulecia" - przybliży i skonfrontuje życiowe i artystyczne postawy słynnych przedstawicieli polskiej literatury.
Henryk Sienkiewicz
Henryk SienkiewiczFoto: Pojedynki stulecia / TVP Kultura

Co różniło ze Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza? Czym charakteryzowały się biografie Stefana Kisielewskiego i Ryszarda Kapuścińskiego? Jak postrzegali Polskę dwaj legendarni powojenni autorzy: Marek Hłasko i Leopold Tyrmand? O poglądach i postawach najsłynniejszych polskich twórców opowie program "Pojedynki Stulecia". 

W każdym odcinku zostaną ze sobą zestawione dwie sylwetki artystów, a zaproszeni goście wypowiedzą się na temat ich życiowych postaw, pomysłów na Polskę i barwnych życiorysów. Do programu zaproszono przedstawicieli polskiej kultury, mediów i świata nauki, między innymi reżysera Krzysztofa Zanussiego, filmoznawcę dra Łukasza Jasinę, socjolog prof. dr. hab. Jadwigę Staniszkis, czy rapera L.U.C.-a.

W pierwszej odsłonie "Pojedynków stulecia" bohaterami byli Henryk Sienkiewicz i Stefan Żeromski, w następnym odcinku dojdzie do "konfrontacji" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza i Witolda Gombrowicza, przed nami również starcia takich artystów jak: Agnieszka Osiecka i Jacek Kaczmarski, Krzysztof Kamil Baczyński i Zuzanna Ginczanka, Tadeusz Borowski i Zofia Kossak–Szczucka, Aleksander Wat i Stanisław Cat–Mackiewicz.

Porównanie sylwetek tak odmiennych postaci będzie świadectwem różnych dróg Polaków w XIX i XX wieku. Pozwoli również przekonać się jakie jest ich dziedzictwo.

Program "Pojedynki stulecia" na antenie TVP Kultura w czwartki ok. godz. 22:50 oraz na platformie TVP VOD. Pierwszy odcinek można obejrzeć tutaj.

msze, TVP Kultura