X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Podsumowanie Forum Ekonomicznego w Krynicy. "Próba diagnozy po 30 latach transformacji"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 19:37
W Krynicy Zdroju zakończyło się XXVIII Forum Ekonomiczne. W tym roku uczestniczyło w nim około 5 tysięcy gości z całego świata, którzy wzięli udział w około 250 panelach, dyskusjach i spotkaniach. Przez trzy dni politycy, przedsiębiorcy, naukowcy i inni rozmawiali o problemach i wyzwaniach, jakie stoją przed gospodarką i społeczeństwem.
Audio
  • Debaty i spotkania na szczycie. Zakończyło się XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy (IAR)
Krynica-Zdrój podczas XXVIII Forum Ekonomicznego
Krynica-Zdrój podczas XXVIII Forum EkonomicznegoFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Wśród najważniejszych tematów jakie zostały poruszone podczas forum Piotr Tokarski - szef biura prasowego forum - wymienia debatę na temat służby zdrowia oraz rozmowy gospodarce i stosunkach międzynarodowych. - To dyskusje o polityce, bezpieczeństwie i ekonomii. Ponadto mieliśmy tu niezwykłe wydarzenie bo niemalże posiedzenie rządu. Wczoraj sześciu ministrów debatowało na temat służby zdrowia, a wszystkiemu przysłuchiwał się premier Mateusz Morawiecki  - powiedział Piotr Tokarski.

Premier obiecał rozwój służby zdrowia

Podczas debaty na temat zdrowia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział między innymi informatyzację służby zdrowia oraz zwiększenie wydatków na zdrowie. Premier powiedział też, że rząd w przyszłym roku wyda na zdrowie 100 miliardów złotych.

W forum wziął udział między innymi marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak mówi, bardzo ważną częścią forum były rozmowy z politykami Europy środkowo-wschodniej. - Ważne były spotkania dotyczące przyszłości Europy. Rozmawialiśmy o tym, w jakim kierunku idzie Europa, czy Europa powinna się rozszerzać, przyjmować nowych członków czy nie. Ponadto dyskutowaliśmy o tym, czy Europa powinna iść w kierunku suwerennych państw czy raczej jednego dużego państwa - powiedział Stanisław Karczewski.

Zobacz serwis specjalny portalu PolskieRadio24.pl poświęcony Forum Ekonomicznemu w Krynicy

Pomysłodawca i organizator Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski wśród ważnych wydarzeń wymienił prezentację raportu stworzonego wspólnie ze Szkołą Główną Handlową. Jak dodał rozmówca Polskiego Radia podczas tegorocznego forum odbyło się wiele ciekawych debat.

Równolegle do Forum Ekonomicznego odbyło się też III Forum Polonijne. Podczas jednego ze spotkań marszałek Senatu zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad zmianą kodeksu wyborczego, które zagwarantują miejsce w Senacie dla przedstawiciela Polonii.

Premier Litwy "Człowiekiem Roku"

Kulminacją forum była wczorajsza gala wręczenia nagrody "Człowieka Roku" podczas tej edycji otrzymał ją premier Litwy: Saulius Skvernelis. Ponadto nagrodą firmy roku uhonorowano Polski Fundusz Rozwoju a organizacją pozarządową roku Forum Ekonomicznego w Krynicy została Polska Akcja Humanitarna.

Patronat nad wydarzeniem objął nowy portal informacyjny Polskiego Radia: www.polskieradio24.pl.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak