X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Brazylii: rząd szuka funduszy na odbudowę zniszczonego w pożarze muzeum

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 13:54
Prezydent Brazylii Michel Temer poinformował, że rząd poszukuje funduszy na odbudowę zniszczonego na skutek pożaru Muzeum Narodowego w Rio de Janeiro. Zwrócił się w tym celu do firm i banków.
Płonące Muzeum Narodowe Brazylii w Rio de Janeiro
Płonące Muzeum Narodowe Brazylii w Rio de JaneiroFoto: PAP/EPA/MARCELO SAYAO

Minister edukacji Rossieli Soares powiedział, że Brazylia poprosi również o pomoc społeczność międzynarodową, w tym UNESCO. Podkreślił, że rząd federalny przeznaczył 15 milionów reali (3,6 miliona dolarów) na odbudowę placówki i przywrócenie jej kolekcji. Nie jest jeszcze jasne, czy muzeum było ubezpieczone.

Przedstawiciele muzeum twierdzą, że w pożarze, który wybuchł w niedzielę, zniszczonych zostało prawie 90 proc. kolekcji. Zdaniem personelu, wieloletnie cięcia w finansowaniu placówki przyczyniły się do rozmiarów katastrofy.

Ogień, który wybuchł w zabytkowym budynku mieszczącym najstarszą naukową placówkę kraju, strawił miliony eksponatów. Według wicedyrektor placówki Cristiany Serejo ocalały: centralna biblioteka muzeum, galeria zoologii kręgowców, galeria zielarska, trochę ceramiki i minerałów.

Wicedyrektor placówki poinformowała, że pożar prawdopodobnie wybuchł na drugim piętrze budynku, gdzie nie zadziałały detektory dymu.

jp

Czytaj także

Brazylia: pożar w Muzeum Narodowym w Rio de Janeiro. Ogromne zniszczenia

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 13:33
Płonie Muzeum Narodowe Brazylii w Rio de Janeiro. Ogień strawił większą część wnętrza ponad dwustuletniego budynku, strażacy wciąż walczą z ogniem. 
rozwiń zwiń