more_horiz
Wiadomości

Salmonella w tatarze. Lidl wycofuje produkt ze sklepów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 12:39
- Ze sklepów Lidl wycofano partię tatara wołowego, powodem podjęcia takiej decyzji jest obecność pałeczek Salmonella w produkcie – poinformowała klientów sieć. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Cristian Storto/shutterstock

Chodzi o tatar - wyprodukowany przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. – o wadze 200 g, z terminem przydatności do spożycia do 3 września i numerze partii 03218218. 

"W trosce o bezpieczeństwo konsumentów nasza reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony" – podkreśla Lidl. 

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie jednej określonej partii tatara. Sieć informuje, że wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, wytworzone przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., nie są objęte wycofaniem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów. 

Zakład podjął decyzję o wycofaniu z rynku produktu, bo w badaniach wykonanych przez sanepid stwierdzono obecność pałeczek Salmonella, przez co producent nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa wskazanej partii produktu. Firma przeprosiła konsumentów za zaistniałą sytuację. 
O wycofaniu poinformował jako pierwszy m.in. portal onet.pl.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA tatar
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak