X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Maroko zapobiega przeprawom imigrantów przez Morze Śródziemne do Europy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 14:52
Jak informuje "Deuche Welle" Maroko powstrzymuje uchodźców od przepraw przez Morze Śródziemne w kierunku Europy, wywożąc ich na południe kraju. Działania te spotkały się z krytyką ze strony obrońców praw człowieka.
Afrykańscy uchodźcy. Zdjęcie ilustracyjne
Afrykańscy uchodźcy. Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA/RAMON DE LA ROCHA

Jak poinformowali działacze praw człowieka, marokańskie siły bezpieczeństwa deportowały setki migrantów z wybrzeża na północy kraju wywożąc ich na południe Maroka. Od kilku dni, między innymi w Nadorze i Tangerze, przeprowadzane były obławy na imigrantów i nielegalne zatrzymania - donosi marokańska organizacja praw człowieka AMDH.

Policja zniszczyła także kilka obozowisk w lasach w pobliżu hiszpańskiej eksklawy Melilla. Obrońcy praw człowieka przypuszczają, że w ten sposób chciano udaremnić próby przedarcia się przez Morze Śródziemne do Europy. Przedstawiciel władz w Tangerze powiedział agencji AFP, że były to "akcje w ramach walki z nielegalną migracją". 1600-1800 migrantów zostało przewiezionych "w miejsca, w których panują lepsze warunki".

Jak informuje ONZ, w bieżącym roku tą drogą do Hiszpanii przedarło się już ponad 28 tys. osób. W samym tylko sierpniu liczba przybyszy osiągnęła poziom, jaki odnotowano w całym ubiegłym roku.

 jp/koz/"Deuche Welle" 

Czytaj także

Jaka może być europejska polityka migracyjna?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 14:11
Problem migracji ponownie stał się głośny z powodu kryzysu wokół statku "Aquarius", którego nie chciały przyjąć u siebie Włochy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Europa Zachodnia ma problem z imigrantami?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 20:30
Niemcy, Francja, Szwecja - to kraje, które od kilku lat mają coraz większe problemy z asymilacją imigrantów. O przyczynach takiego stanu rzeczy w audycji "Światowa szachownica" Paweł Lekki rozmawiał z prof. Piotrem Madejczykiem z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń