X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego od środy w stołecznym Ratuszu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 16:32
Księga kondolencyjna, w której można składać wpisy poświęcone pamięci gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, będzie od środy wystawiona w stołecznym Ratuszu. Generał - żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, prezes Związku Powstańców Warszawskich, zmarł w piątek.
Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski
Gen. Zbigniew Ścibor-RylskiFoto: Źródło: UM Warszawa

Mieszkańcy Warszawy pragnący oddać hołd generałowi będą to mogli zrobić w środę w godz. 10-16 oraz od czwartku do piątku w godz. 8.30-16. Księga kondolencyjna będzie także do czwartku w godz. 11-17 udostępniona w siedzibie Związku Powstańców Warszawskich przy ul. Długiej 22.

Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski ps. Motyl zmarł piątek wieczorem w wieku 101 lat. Jak poinformowała w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz pogrzeb generała odbędzie się w piątek. Zgodnie z jego wolą msza święta zostanie odprawiona w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.

Generał spocznie w grobie rodzinnym na Powązkach. Pochowana jest w nim jego żona Zofia Rapp-Kochańska, ps. Marie Springer, wywiadowczyni Komendy Głównej Armii Krajowej.

Wielokrotnie odznaczany Powstaniec

Zbigniew Ścibor-Rylski urodził się 10 marca 1917 r. w Browkach w obwodzie żytomierskim (obecnie Ukraina) w rodzinie szlacheckiej herbu Ostoja. Był żołnierzem Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Polesie" gen. Franciszka Kleeberga, Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego.

W 1984 r. został jednym z członków Obywatelskiego Komitetu Obchodów 40. Rocznicy Powstania Warszawskiego, należał także do grupy inicjatywnej utworzenia Muzeum Powstania Warszawskiego. Później był w składzie Rady Honorowej Budowy Muzeum. W 1990 r. został prezesem Związku Powstańców Warszawskich. Był także sekretarzem Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari. W 2005 r. otrzymał awans na generała brygady.

Gen. Ścibor-Rylski był wielokrotnie odznaczany m.in. Krzyżem Wojennym Virtuti Militari, Krzyżem Walecznych i Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą "Polonia Restituta".

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak