X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Alert pogodowy. Upał odpuścił, ale przyszły groźne burze z gradem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 09:05
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem obejmujące kilka województw. Nie ma natomiast już ostrzeżeń przed upałami, które nieustannie towarzyszyły nam w ostatnich dniach. Prognozowana na dziś najwyższa temperatura to 29 stopni C. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Surne1shots/Shutterstock.com

Jak wyjaśnia IMGW, Polska jest na skraju niżu z rejonu Morza Białego. Z północnego zachodu na południe przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, związany z tym niżem. Po przejściu frontu, od zachodu, rozbudowuje się klin wyżu znad Atlantyku. Front rozdziela upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego na południu i wschodzie kraju od powietrza polarnego morskiego na północnym zachodzie.

Dla nas oznacza to zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i w całym kraju przelotne opady deszczu, a na południu i wschodzie kraju także burze, miejscami opad gradu. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a w Karpatach i na Pogórzu Karpackim oraz na Lubelszczyźnie do 30 mm.

Według ostatnich komunikatów IMGW, ostrzeżenia przed burzami dotyczą województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, a także północnej części śląskiego i południowej mazowieckiego.  

Temperatura maksymalna od 23 st. na północy do 29 st. miejscami na południu i Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/godz., zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/godz.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna około 28°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/godz.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami na wschodzie i północy duże i tam gdzieniegdzie zanikające przelotne opady deszczu. Na Podkarpaciu możliwe zanikające burze. Nad ranem na południu kraju możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 13 st. do 17 st.; cieplej nad morzem: od 18 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu chwilami dość silny, w porywach do 55
km/godz., zachodni i północno-zachodni.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA regiony pogoda IMGW