X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łódź: odnaleziono zwłoki 28-latka, to prawdopodobnie dziesiąta ofiara dopalaczy

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 12:19
Ciało 28-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie zmarł po zażyciu dopalaczy, odnaleziono w środę w godzinach wieczornych w mieszkaniu w centrum Łodzi. To przypuszczalnie dziesiąta ofiara dopalaczy w Łódzkiem w ostatnich dniach.
Audio
  • Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania o sprawie (Radio Łódź/IAR)
Trwa walka z dopalaczami
Trwa walka z dopalaczamiFoto: lodz.policja.gov.pl

Jak podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, w środę w godzinach wieczornych ciało 28-latka odnalazła w swoim mieszkaniu w centrum Łodzi była konkubina, która okresowo udostępniała mężczyźnie swój lokal.

- W pobliżu zwłok znaleziono m.in. szklaną rurkę i torebki foliowe z białym proszkiem. Jak ustalono podczas oględzin, mężczyzna mógł umrzeć we wtorek lub środę. Ciało zabezpieczono do dyspozycji śródmiejskiej prokuratury. Planowana jest sekcja i szczegółowe badania toksykologiczne - poinformował prokurator.

W czwartek Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powołał specjalną grupę, która zajmie się wyjaśnieniem okoliczności wszystkich zgonów, jakie nastąpiły w regionie najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy.

W związku z tym, że w ostatnim tygodniu na terenie woj. łódzkiego zmarło dziewięć osób w wieku od 19 do 40 lat i prawdopodobną przyczyną ich śmierci było zatrucie dopalaczami Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powołał specjalną grupę złożoną z najlepszych policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i cyberprzestępczości.

Działająca wspólnie z prokuraturą grupa ma wyjaśnić okoliczności wszystkich zgonów, które nastąpiły najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy, a także ustalaniem osób odpowiedzialnych za wprowadzenie do obrotu substancji zagrażających zdrowiu i życiu wielu osób.

Do tej pory wz. ze śmiertelnymi przypadkami zażywania dopalaczy w woj. łódzkim zatrzymano dziewięć osób - troje w Łodzi i sześcioro w Bełchatowie. Dwie z nich usłyszały już prokuratorskie zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo życia i zdrowia wielu osób. Jeden z dilerów został tymczasowo aresztowany. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

mr

Czytaj także

Seria zatruć nieznaną substancją w województwie łódzkim. Zatrzymano 6 osób

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 13:12
Bełchatowska policja zatrzymała sześć osób, które mogą mieć związek z zatruciami nieznaną substancją, do których w ostatnich dniach doszło w mieście. U trzech z zatrzymanych trwają jeszcze przeszukania. Policjanci znaleźli różne substancje psychoaktywne, między innymi susz, proszek czy masę plastyczną.
rozwiń zwiń