X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosyjscy dziennikarze zamordowani w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 11:47
Dziennikarze zamordowani w Republice Środkowoafrykańskiej przygotowywali materiał o rosyjskich najemnikach. Informację taką przekazał były więzień polityczny Michaił Chodorkowski.
Audio
  • Rosyjscy dziennikarze zamordowani w Afryce. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).mp3
  • Niejasności wokół śmierci rosyjskich dziennikarzy. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Jeden z zamordowanych dzienikarzy Orkan Dżemal
Jeden z zamordowanych dzienikarzy Orkan DżemalFoto: PAP/ ITAR-TASS / Vladimir Astapkovich

Orchan Dżemal, Aleksandr Rostorgujew i Kirił Radczenko współpracowali z tak zwanym „Centrum zarządzania śledztwami” założonzm przez byłego oligarchę i więźnia politycznego - Michaiła Chodorkowskiego. Okoliczności śmierci rosyjskich dziennikarzy nie są jasne. Ich ciała zostały znalezione przy drodze, 23 kilometry od miasta Sibut.

Wersji zabójstwa jest kilka. Według jednej, dziennikarzy zamordowali bojownicy z muzułmańskiej koalicji partyzanckiej „Seleka”, a według innej banda rabusiów. Lokalna policja twierdzi, że Rosjanie stali się ofiarami napadu rabunkowego. Część niezależnych dziennikarzy poddaje w wątpliwość te wersje. Podkreślają oni, że Dżemal, Radczenko i Rastorgujew zostali zamordowani w punkcie kontrolnym. Zazwyczaj w takich miejscach stacjonują patrole policyjne lub wojskowe.

Niezależni dziennikarze „Nowej Gaziety”, rozgłośni Echo Moskwy i Radia Svoboda przypominają też, że ich zamordowani koledzy przygotowywali film dokumentalny o najemnikach z „grupy Wagnera”, która oficjalnie nie powinna istnieć, a jednak od kilku lat wysyła żołnierzy do Donbasu, Syrii i krajów afrykańskich. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak