X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uwaga na upały i burze. Setki interwencji straży pożarnej w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 13:15
Strażacy walczą ze skutkami burz i upałów. Od niedzieli straż wyjeżdżała 735 razy do gaszenia pożarów, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych. Dodatkowo odnotowano ponad 1200 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic. 
Audio
  • Paweł Frątczak: najwięcej interwencji w ostatnim czasie odnotowano na południu oraz na północnym wschodzie kraju (IAR)
  • Paweł Frątczak: z powodu groźby wybuchu pożaru, szczególną ostrożność powinniśmy zachować w lesie (IAR)
Strażacy usuwają szkody po nawałnicy Zdjęcie ilustracyjne
Strażacy usuwają szkody po nawałnicy/ Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Adam Warżawa

Jak mówi rzecznik straży Paweł Frątczak, najwięcej interwencji w ostatnim czasie odnotowano w województwach śląskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim. Działania były skoncentrowane przede wszystkim na usuwaniu połamanych drzew, które tarasowały drogi i ulice. Wypompowywali także wodę z zalanych piwnic. 

Strażacy ostrzegają przed kumulacją upałów, która ma przypaść na środę i czwartek. Szczególnie należy uważać w lasach. Rzecznik podkreślił, że nie wolno wjeżdżać do lasu samochodem, rozpalać w nim grilla ani ogniska czy palić papierosów. Ograniczenia obowiązują w promieniu stu metrów od terenów leśnych. Ze statystyk straży pożarnej wynika, że przyczyną większości pożarów lasów jest zaprószenie ognia lub celowe podpalenie. 
Według prognoz, temperatura ma nieco spaść pod koniec tego tygodnia. 

koz