X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prognoza pogody: upalnie, ale burzowo

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 07:39
Jak podaje IMGW, nad północno-wschodnią Europą, częściowo środkową i południowo-zachodnią dominować będą wyże. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże. Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w upalnym powietrzu zwrotnikowym.
Audio
  • Szymon Ogórek, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o prognozowanej temperaturze (IAR)
  • Szymon Ogórek, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o miejscach, gdzie mogą wystąpić burze (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Maddas/shutterstock.com

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie nieznacznie rosło.

We wtorek na krańcach zachodnich kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. do 32 st., miejscami w kotlinach górskich i nad samym morzem chłodniej: około 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu lub burze. Suma opadów w czasie burz do 20 mm. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 16 st., 17 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 20 st. w centrum do 22 st. miejscami na zachodzie kraju i na wybrzeżu. Wiatr na ogół słaby, zmienny z przewagą wschodniego. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Lokalnie opady gradu. Suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. na północnym wschodzie, 31 st., 32 st. na przeważającym obszarze kraju do 34 st. na południowym zachodzie. Miejscami w kotlinach górskich i nad samym morzem chłodniej: około 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu lub burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 32 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W trakcie burzy możliwe porywy wiatru do 70 km/h. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwe także zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura minimalna około 21 st. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 60 km/h. 

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 32 st. Wiatr słaby, wschodni. W trakcie burzy możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

koz