X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co się dzieje w rosyjskich aresztach i łagrach? ONZ żąda raportu od Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 13:17
Organizacja Narodów Zjednoczonych chce wiedzieć co się dzieje w rosyjskich aresztach śledczych i łagrach. Komitet Przeciwko Torturom zażądał od Moskwy raportu na temat wydarzeń w Jarosławiu, gdzie kilkunastu strażników przez co najmniej 10 minut znęcało się nad więźniem. 
Audio
  • Rosyjskimi aresztami zainteresowała się ONZ. Korespondencja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Informacja o torturach w jarosławskim areszcie przedostała się do opinii publicznej po tym, gdy "Nowaja Gazieta" opublikowała w internecie film, na którym widać jak strażnicy biją pałkami aresztanta. Komitet Śledczy wszczął postępowanie karne w tej sprawie i zatrzymał 6 strażników. Tymczasem rosyjskie media doniosły o kolejnym skandalu.

Tym razem w Briańsku policjanci pobili zatrzymanego mężczyznę tak dotkliwie, że ten trafił na stół operacyjny. Rosyjscy obrońcy praw człowieka od dawna informują o torturach stosowanych w łagrach i aresztach śledczych.

Działacze opozycji skarżą się na brutalność policjantów w trakcie przesłuchań. O torturowaniu więźniów i wymuszaniu zeznań napisały w swoich ostatnich raportach międzynarodowe organizacje monitorujące przestrzeganie praw człowieka, w tym Amnesty International. 

rb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak